Medycyna estetyczna – także dla młodych kobiet!

Bardzo często medycyna estetyczna kojarzona jest z zabiegami dla kobiet dojrzałych. Mogą jednak korzystać z niej także młodsze klientki!

 

 

Zabiegi na twarz/ fot. materiały prasowe

Zabiegi na twarz/ fot. materiały prasowe

 

Dzisiejsza medycyna estetyczna to bardzo szeroka gama różnych zabiegów, które skoncentrowane są na wyglądzie skóry twarzy oraz całego ciała. Za ich pomocą można zlikwidować różne niedoskonałości, w tym także wynikające z wad wrodzonych. Medycyna estetyczna ma także działanie profilaktyczne – pozwala na zredukowanie ryzyka starzenia się skóry i może zadbać o jej młody wygląd na wiele lat.

W związku z tym zabiegi medycyny estetycznej to bardzo dobry wybór również dla młodszych kobiet. Jakie zabiegi są wtedy polecane?

Mezoterapia – odmłodzenie skóry od wewnątrz

Jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej. Za jego pomocą można zlikwidować różne zmiany skórne, a także sprawić, że skóra będzie prezentowała się młodo na długi czas.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który polega na dostarczeniu odpowiednich substancji odżywczych w głąb skóry. Najczęściej zabieg ten medycyna estetyczna wykonuje na twarzy, ale także istnieje możliwość przeprowadzenia go na ciele, na przykład na partiach z cellulitem, na dłoniach, na skalpie z wypadającymi włosami.

Podczas zabiegu lekarz medycyny estetycznej ostrzykuje skórę dobranymi wcześniej koktajlami substancji odżywczych, które docierają wtedy bezpośrednio do głębokich warstw skóry, gdzie mogą zadziałać najskuteczniej!

Kwas hialuronowy – nie tylko do usuwania zmarszczek

Dla młodej skóry dedykowany jest także kwas hialuronowy. Współcześnie medycyna estetyczna bardzo często stosuje tego typu związek do prowadzenia różnych procedur, głównie na twarzy.

Zastosowanie kwas hialuronowego w medycynie estetycznej:

  • usuwanie zmarszczek i bruzd
  • poprawa objętości skóry
  • zwiększenie poziomu jej nawilżenia
  • likwidacja cieni pod oczami
  • powiększanie i modelowanie ust
  • powiększanie piersi

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polegają na wstrzyknięciu jego odpowiedniej ilości w obszary zabiegowe. Efekty utrzymują się nawet powyżej roku!

Więcej informacji o zastosowaniu kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej można uzyskać na stronie Kliniki Magnuccy z Katowic, która także zajmuje się ich prowadzeniem.

Botoks – najlepszy na zmarszczki mimiczne

Na młodej skórze mogą pojawiać się również zmarszczki mimiczne. To rodzaj zmarszczek, które są efektem mimiki twarzy, czyli ruchu jej mięśni. Najskuteczniejszym środkiem na zmarszczki mimiczne jest botoks.

Zabieg z użyciem botoksu – toksyny botulinowej pozwala na usunięcie zmarszczek mimicznych na okres od 3 do 8 miesięcy. Przebieg procedury jest podobny jak w przypadku stosowania kwasu hialuronowego.

Osocze bogatopłytkowe – naturalny lifting skóry

Ciekawą propozycją, którą medycyna estetyczna posiada dla młodych kobiet, jest także osocze bogatopłytkowe, czyli inaczej wampirzy lifting. To zabieg, który stanowi alternatywę dla botoksu oraz dla kwasu hialuronowego.

Podczas zabiegu stosuje się osocze bogatopłytkowe produkowane z pobranej od pacjenta krwi. Osocze to bogate jest w dobroczynne czynniki wzrostu, które powodują odmłodzenie skóry i poprawę jej wyglądu.

Zabieg ten może być wykonany również w przypadku nadmiernie wypadających włosów.

Zabiegi wyszczuplające i modelujące ciało – likwidacja tkanki tłuszczowej i cellulitu

Każda klinika i gabinet medycyny estetycznej mogą zaproponować także swoim pacjentkom zabiegi skupione na wyszczuplaniu oraz na modelowaniu ciała. Za ich pomocą można zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej, a także uporczywy cellulit.

Wśród dostępnych zabiegów znajdują się między innymi:

  • endermologia – masaż podciśnieniowy skóry
  • lipoliza iniekcyjna – ostrzykiwanie substancjami rozpuszczającymi tkankę tłuszczową
  • zabiegi z falami radiowymi
  • liposukcja laserowa

Wobec tego medycyna estetyczna to także szeroka gama zabiegów dedykowanych dla młodych kobiet. Dzięki nim można poprawić wygląd skóry twarzy i ciała i działać przeciwstarzeniowo!

 

 

źródło: materiał Partnera MK

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>