Męska pielęgnacja? Wciąż tabu, a może już rutyna?

O kobiecych kosmetykach popełniono już miliony (nie przesadzamy!) artykułów, podczas gdy męski aspekt pielęgnacji wciąż jest nieco pomijany w mediach, a jeśli już się o nim pisze, to jako o czymś ekstrawaganckim, dostępnym dla wybranych. Czas na rozpoczęcie nowej ery, gdzie zadbany facet to normalność.

Wielu mężczyzn z dozą dystansu podchodzi do dostępnych na rynku produktów urodowych. Wciąż sądzą, że dbanie o siebie nie jest męskie, ale nie przeszkadza im to jednocześnie, by wymagać od kobiet gładkiej cery i smukłej sylwetki. Czasy się zmieniły i kobiety coraz bardziej doceniają męskie starania, a atrakcyjny mężczyzna to przede wszystkim mężczyzna zadbany. Dlatego jeśli jesteś mężczyzną i czujesz wyrzuty sumienia, że czytasz ten artykuł, uspokajamy – NIEPOTRZEBNIE :)

Czy męska pielęgnacja to wciąż temat tabu?

Czy męska pielęgnacja to wciąż temat tabu? / fot. unsplash.com

Kobietom nie trzeba tłumaczyć, jakie zagrożenia czyhają na ich cerę, ale czy wszyscy wiedzą z jakimi najczęstszymi kłopotami zmaga się męska skóra? Skóra męska posiada odmienne właściwości, niż skóra kobieca, a zatem także inne potrzeby. Jest grubsza, ale ma więcej gruczołów łojowych, które wydzielają większą ilość sebum. Skóra u mężczyzn starzeje się później, jednak – co należy zaznaczyć – bardzo szybko. Zadbana cera na pewno dodaje atrakcyjności mężczyznom, a na jej zły stan wpływa wiele czynników, między innymi:

– starzenie się skóry
– nieodpowiednia pielęgnacja i dobór kosmetyków
– podrażnienia po goleniu
– palenie papierosów
– promieniowanie UV
– zmiany hormonalne.

Codzienna pielęgnacja nie powinna być w związku z tym czymś niecodziennym. Czas przeprowadzić na łazienkowej półce małą renowację i jeśli wciąż widnieją tam tylko antyperspirant i maszynka do golenia, to warto to zmienić. Włączenie do rutynowych porannych czynności użycia kremu do twarzy będzie niosło za sobą same plusy. Trzeba wybrać ten odpowiedni i skuteczny. Czym się sugerować? Najlepszym przykładem dobrego kremu jest kompleksowy krem dla mężczyzn Colway. Producenci doskonale wpisali się w potrzeby męskiej skóry, zaspokajając je składnikami naturalnymi oraz cennymi dla cery, które dostarczają jej niezbędnych substancji odżywczych i witamin. Kiedy decydujemy się na wybór kosmetyku z kolagenem, należy zwrócić uwagę na to, jakiego pochodzenia jest to białko. To znajdujące się w kremie dla mężczyzn Colway jest ekstrahowane z wyselekcjonowanych rybich skór i wykazuje doskonałe zdolności przenikania do najgłębszych warstw skóry. Z upływem czasu i wraz z nasilającym się procesem starzenia skóry, ilość kolagenu zmniejsza się, a włókna kolagenowe nie wykazują już tak dużej zdolności ich wytwarzania. Efektem są pogłębiające się zmarszczki i wiotczenie skóry. Uzupełnienie tego deficytu pozwala pozbyć się problemu lub go znacząco zmniejszyć.

Kolagenowy kompleksowy krem dla mężczyzn Colway

Kolagenowy kompleksowy krem dla mężczyzn Colway / fot. lagenko.pl

Colway to doskonały wybór dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pielęgnacją, ale także dla tych, którzy są już obeznani w temacie. Krem spełni nawet te największe oczekiwania
w kwestii męskiej pielęgnacji i sprawi, że nie tylko ty poczujesz się lepiej, ale zauważą to wszyscy (wszystkie) dookoła!

Więcej znajdziesz klikając TUTAJ

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>