Męskie zagęszczanie włosów – HIT CZY KIT?!

Panie potrafią o siebie zadbać. Jeśli mają jakieś urodowe potrzeby, to na rynku szybko pojawia się coś, co je zaspokoi. Rzadkie czy zniszczone włosy? Gabinety kosmetyczne, fryzjerzy, drogerie i inne miejsca oferują masę rozwiązań! A co z panami? Wszak to oni częściej borykają się z problemem rzadkich, wypadających włosów i często nie wiedzą jak temu zaradzić

Na męskie problemy z włosami też są rozwiązania! / fot. Unsplash

Na męskie problemy z włosami też są rozwiązania! / fot. Unsplash

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów jest stres, ale dużą rolę odgrywa także zanieczyszczenie środowiska, a w przypadku mężczyzn występuje tak zwane łysienie androgenowe, za które odpowiadają predyspozycje genetyczne, a także nadmiar męskiego hormonu płciowego – testosteronu. Oczywiście nie wszyscy panowie borykają się z problemem, jednak statystycznie to oni częściej niż kobiety cierpią na ubytki włosów. Dostępne w popularnych drogeriach suplementy diety czy kosmetyki bardzo rzadko dają pożądany efekt, dlatego coraz więcej mężczyzn szuka innych, skuteczniejszych rozwiązań.

Trzeba przyznać, że choć zabiegi redukujące wypadanie włosów są dostępne dla każdego, bez względu na płeć, to niestety, rozwiązań typowo estetycznych ze świecą szukać. Kobiety mogą skorzystać z zabiegu zagęszczania lub przedłużania włosów, zaopatrzyć się w tzw. half-wigi, czy wybrać coś z szerokiej oferty kosmetyków dodających objętości. Panowie dotychczas stali z boku i pozostało im zdecydować się na inwazyjny zabieg przeszczepu włosów, albo inne, równie drogie terapie u lekarzy medycyny estetycznej. To oczywiście dobre i skuteczne metody, jednak rozumiemy, że nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Jednak pojawiły się nowe możliwości także dla panów. Czujna redakcja Beauty Test’u w rozmowie z naszą ekspert od włosów, Joanną Deręgowską, właścicielką krakowskiego salonu fryzjerstwa kreatywnego, Studio 9 dowiedziała się o nowych produktach instant. Wiele z was pewnie słyszało już o tzw. brwiach czy rzęsach w butelce, na ich podobieństwo pojawiły się… włosy w pudrze! Co to takiego? Talk przypominający formą mikrowłoski, który przylepia się do naturalnego włosa dodając objętości i tuszując ubytki! Można go go dopasować do indywidualnego przypadku kolorem, a efekt trzyma się do mycia.

Oto efekty:

Przed i po / fot. redakcja

Przed i po / fot. redakcja

O szczegóły pytajcie w:

Studio 9 Joanna Deręgowska

ul. Karmelicka 15

Kraków

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>