Moda na brodę

Obecnie wśród panów panują różne trendy. Jednak najbardziej uniwersalnym i popularnym w ostatnich latach jest zarost. Dlaczego jest taki modny? Czemu Obecnie wśród panów panują różne trendy. Jednak najbardziej uniwersalnym i popularnym w ostatnich latach jest zarost. Dlaczego jest taki modny? Czemu panowie chcą go mieć mimo wielu niedogodności?

moda na brodę, strzyżenie brody

Salony kosmetyczne oferują regulowanie brody i zarostów w przedziale cenowym od 25-30 złotych (fot. materiały prasowe)

Odpowiedź jest prosta – moda. To ona stoi za tym, że mężczyźni gotowi są cierpieć dla podkreślenia swojej urody podobnie jak panie. Nie jest to co prawda bolesna depilacja czy inne zabiegi, którym poddają się kobiety. Jednak zapuszczenie efektownego zarostu wiąże się z niewygodą oraz kosztami. Wróćmy jednak do przyczyn. Broda i zarost podkreślają męskie ostre rysy twarzy oraz dodają męskości i powagi. Wielu panów czepie trendy zza oceanu, chcąc upodobnić się do sławnych artystów czy sportowców.

Dbać o zarost można na dwa sposoby. Można to robić samemu w domu. Jednak nie jest to takie proste jak w przypadku samego golenia się. Kiedyś wystarczyła sprawna maszynka, pianka do golenia oraz płyn po goleniu. W przypadku, kiedy zapragnie nam się wyglądać jak nasz idol, musimy zainwestować w maszynkę z odpowiednim trymerem. To akurat jest prosta rzecz, gorzej jednak z modelowaniem brody. Często panowie najzwyczajniej sobie z tym nie radzą i poddają się wybierając salon kosmetyczny, gdzie wszystkie rzeczy będą zrobione profesjonalnie i efektywnie. Większość salonów kosmetycznych w Opolu dodaje do swoich usług strzyżenie i modelowanie zarostów. Czyli stają się po części Barber Shopem, których liczba w Polsce bardzo szybko rośnie. Kosmetyczki w Opolu są zgodne w tym, że liczba panów odwiedzających salony urody powoli zbliża się do liczby kobiet. Stoi za tym chęć wyglądania modnie, podobania się płci przeciwnej oraz zwyczajna chęć atrakcyjnego prezentowania się.

Salony kosmetyczne oferują regulowanie brody i zarostów w przedziale cenowym od 25-30 złotych. Przeważnie panowie chcą załatwić sprawę kompleksowo, czyli przy okazji ostrzyc włosy lub zrobić fryzurę. Takie „fuzje” mają miejsca bardzo często i są tańsze niż oddzielne zabiegi. Cena takiego pakietu w większości salonów to około 60 złotych. Istnieją Barber Shopy, w których nie jest oferowana żadna inna usługa. Są to salony tylko i wyłącznie dla panów. Panuje tam oryginalna i niesztampowa męska atmosfera, dodatkowo można liczyć na profesjonalne doradztwo pracowników, którzy nie są tam z przypadku. Są oni obdarzeni zmysłem nie tylko estetycznym jak w innych salonach. Są to przede wszystkim artyści o oryginalnej osobowości co przekłada się na wygląd ich oraz ich pracy.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>