MonaLisa Touch, czyli co może laser dla zdrowia i intymnej satysfakcji kobiety?

Kiedyś w zakresie troski o intymne zdrowie, kobiety miały do dyspozycji terapie hormonalne lub operacje. Dziś lekarze coraz częściej korzystają z mniej inwazyjnych i bezpiecznych zabiegów ginekologii estetycznej, dzięki którym możliwa jest nie tylko poprawa estetyki narządów intymnych, ale także jakość seksualnych doznań. Jednym z nich jest laser MonaLisa Touch – nowoczesne i skuteczne urządzenie do małoinwazyjnego leczenie przykrych powikłań poporodowych, starzenia narządów intymnych oraz ich rewitalizacji.

ginekologia estetyczna

Zabiegi ginekologii estetycznej poprawiają estetykę narządów intymnych i jakość seksualnych doznań (fot. materiały prasowe)


MonaLisa Touch – w trosce o piękno i zdrowie kobiety
Suchość pochwy, spadek jej napięcia i rozluźnienie tkanek, a z czasem problem z utrzymaniem moczu, to typowe dolegliwości jakie pojawiają się dość często u młodej mamy po porodzie bądź wskutek atrofii tkanek pochwy i zewnętrznych narządów płciowych związanych z menopauzą. Nierzadko procesowi towarzyszy deformacja narządów płciowych, jak np. przerost warg sromowych, blizny po nacięciu i szyciu krocza bądź zaburzenia pigmentacji narządów płciowych zewnętrznych.
Spadek poziomu estrogenów może nasilać te zmiany, zdecydowanie obniżając satysfakcję ze współżycia. Jak wyjaśnia dr n. med. Jakub Rzepka, specjalista ginekolog-położnik i ekspert Kliniki Sthetic w zakresie nieinwazyjnego leczenia problemów ginekologicznych, nowoczesny zabieg MonaLisa Touch skutecznie leczy zanik funkcji oraz estetyki okolic intymnych i robi to w sposób bezpieczny, małoinwazyjny oraz bezbolesny, co całkowicie minimalizuje okres rekonwalescencji. Laser ten został specjalnie stworzony do pracy z tak ukrwionymi tkankami okolic intymnych, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnych zabiegów chirurgicznych czy farmakologicznego leczenia objawów menopauzy.

MonaLisa Touch – rozwiąż swój problem
Regeneracja MonaLisa Touch skutecznie eliminuje wszelki dyskomfort wynikający z wcześniejszych porodów, menopauzy czy z problemu nietrzymania moczu. Nawracające infekcje czy brak zadowolenia z anatomii okolic intymnych konsekwentnie obniżają poczucie pewności siebie, z czasem warunkując rezygnację z kontaktów seksualnych. Ginekologia estetyczna zmienia to kilkoma zabiegami, dzięki którym można zregenerować swoją intymność i odzyskać komfort w zakresie relacji z partnerem.

Laserowa labioplastyka
Zdaniem eksperta z Kliniki Sthetic dr Jagielskiej, labioplastyka jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w celu poprawy jakości seksualnych doznań. Podstawowymi wskazaniami do jego wykonania są:
– zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe ukształtowane anatomicznie,
– deformacja warg sromowych po porodzie lub z przyczyn wrodzonych,
– moczenie przerośniętych warg podczas oddawania moczu, co zwiększa częstotliwość czynności higienicznych, a także zwiększa zagrożenie infekcją,
– brak akceptacji rozmiaru warg sromowych mniejszych.
Szybki i bezpieczny zabieg laserem MonaLisa Touch, stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie, zapewniając większą precyzję niż tradycyjna chirurgiczna metoda. Bezkrawa i małoinwazyjna procedura nie wymaga hospitalizacji. Wykonywana w znieczuleniu miejscowym, trwa około godziny i odznacza się szybką rekonwalescencją. Laser nie tylko rewitalizuje i obkurcza wargi sromowe, ale również je rozjaśnia, zwiększając poprawą wyglądu i funkcji komfort życia seksualnego pacjentki.

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu (WTM)
Nietrzymanie moczu statystycznie częściej dotyczy kobiet po menopauzie, ale nie jest to warunkiem. Dolegliwość może pojawić się w każdym wieku, a do najczęstszych przyczyn zaliczają się porody, zabiegi urologiczne, jak również infekcje układu moczowego, otyłość czy zaburzenia hormonalne. Mięśnie, które tracą swoją elastyczność, nie są w stanie pełnić swojej naturalnej funkcji „zaworu”, nasilając parcie podczas kaszlu, kichania czy wysiłku fizycznego. Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu MonaLisa Touch, polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej, a następnie odbudowie błony śluzowej.  Laser wzmocnią nie tylko ścianki pochwy, ale także powięzi wewnątrzmiedniczej, stymulując włókna kolagenowe śluzówki do ich namnażania i wzmocnienia. Następstwem terapii jest zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywrócenie jej normalnej funkcjonalności. Niewątpliwie dodatkowym atutem tej metody jest usunięcie świądu i przywrócenie prawidłowego pH pochwy.

Laserowe obkurczanie pochwy
Uraz okołoporodowy, „luźna pochwa” lub menopauza są podstawowym wskazaniem do tego rodzaju zabiegu, który poprzez fototermiczne obkurczenie tkanek i zawartych w nich włókien kolagenowych, stymuluje organ do samoregeneracji za pośrednictwem specjalnej sondy, którą lekarz wprowadza do pochwy. Fale emitowane przez laser oddziałują na tkanki, powodując wzrost ich napięcia i elastyczność oraz zwiększając poziom nawilżenia dzięki zmniejszeniu obwodu pochwy. Ma to podstawowy wpływ na poprawę jakości seksualnych doznań pod każdym względem. Warunkiem zabiegu jest wcześniej wykonana cytologia, której celem jest wyeliminowanie potencjalnej infekcji lub innych zmian. Kobiety po menopauzie dodatkowo mogą spodziewać się poprawy tzw. indeksu zdrowia pochwy i pozbyć się uciążliwego świądu, pieczenia czy infekcji.

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://sthetic.pl/kosmetyka/

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>