Na czym polega leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne to sposób na uzupełnienie ubytków w jamie ustnej. Przebiega w kilku krokach. Na początku ma miejsce konsultacja implantologiczna, wywiad i badanie diagnostyczne. Opracowywany jest plan leczenia, na podstawie którego przeprowadza się zabieg implantologiczny. Po nim konieczne jest przestrzeganie określonych wskazań i możliwa staje się odbudowa protetyczna na implantach

leczenie-implantologiczne-bt

fot. materiały Partnera

Czym jest leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne to całość działań związanych z powstaniem w szczęce nowego sztucznego uzębienia. To dość skomplikowana procedura, a o efekcie i zadowoleniu klienta decyduje doświadczenie, wiedza i oprzyrządowanie stomatologa. Wysokiej jakości implanty w Warszawie oferuje Nova Estetica. Klinika stosuje nowoczesne metody przeprowadzania zabiegów implantologicznych, gwarantując tym samym pełną satysfakcję klienta. Godny podkreślenia jest fakt, że przekazuje im tzw. paszporty implantologiczne, w których zawarte są informacje o wszczepionym implancie i swoista gwarancja.

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne przebiega w kilku etapach. Pierwszy to konsultacja i diagnostyka. Klient przedstawia wymagania i otrzymuje do wypełnienia ankietę o stanie zdrowia. Lekarz celem uzyskania dodatkowych informacji przeprowadza wywiad i wykonuje badanie jamy ustnej, zdjęcia tomograficzne i/lub pantomograficzne. Na tej podstawie sprawdza możliwości wszczepienia implantu i opracowuje plan leczenia. Jego zadaniem jest dokładnie zaprezentowanie klientowi całego postępowania – rozwianie ewentualnych wątpliwości.

Kolejnym krokiem jest zabieg implantologiczny, który przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub obwodowym. Średni czas wszczepienia jednego implantu wynosi 20 minut. Najpierw lekarz, używając kalibrowanych wierteł, przygotowuje miejsce pod wszczep, po czym z odpowiednią siłą umieszcza implant. Po zakończeniu zrastania kości z implantem możliwe staje się finalne odbudowanie protetyczne. W zależności od potrzeb klienta, czyli liczby braków zębowych, proponuje się różne rozwiązania. Szczególne są przypadki znacznych braków. Przy bezzębiu w klinice Nova Estetica lekarze oferują nowoczesną metodę All on 4, czyli 4 implanty zębowe w połączeniu z protezą. Rozwiązanie to zapewnia niebywały efekt – zęby wyglądają i funkcjonują jak naturalne. Co więcej, komfortu protezy na implantach nie można porównać z protezą osiadającą.

Leczenie implantologiczne – zalecenia po zabiegu chirurgicznym

Leczenie implantologiczne wymaga przestrzegania przez klienta kilku zaleceń po zabiegu. Mimo iż nie wiąże się on z koniecznością przerwy w codziennym funkcjonowaniu, należy:

‒ stosować zimne okłady do 2 godzin od zabiegu;
‒ wstrzymać się od spożywania jakichkolwiek pokarmów przez 2 godziny po zabiegu/do czasu całkowitego ustąpienia znieczulenia;
‒ pamiętać o zakazie płukania ust przez 8 godzin po zabiegu;
‒ dzień po zabiegu 3 razy dziennie płukać jamę ustną zaleconym przez lekarza specjalnym płynem;
‒ przez 2 dni po zabiegu unikać gorących dań i stosować dietę płynną lub półpłynną;
‒ wstrzymać się od palenia papierosów, picia alkoholu, produktów mlecznych i napojów gazowanych;
‒ przez 2 tygodnie od zabiegu powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego i dotykania implantu i jego otoczenia.

Wskazane jest układanie głowy do snu wyżej ciała i unikanie leżenia na boku po stronie wprowadzonego implantu. Nie wolno ponadto szczotkować okolicy implantu.

Po 7–14 dniach powinna się odbyć wizyta kontrolna i zdjęcie szwów, natomiast kolejne kontrole należy planować średnio raz na 6 miesięcy.

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>