Nie tylko sala weselna, czyli o co należy zadbać, aby mieć ślub jak z bajki?

Wesele powinniśmy zapamiętać jako najpiękniejszy dzień naszego życia. Do stworzenia wyjątkowego wspomnienia niewątpliwie będzie potrzebna idealna sala weselna, która podkreśli panującą wśród gości radość. Przygotowania do tak niezwykłego wydarzenia, jakim jest ślub zwykle rozpoczynamy na kilka miesięcy przed wybraną datą. Zobacz, o co należy zadbać przy wybieraniu i szykowaniu sali weselnej!

Powinno być perfekcyjnie! / fot. materiały prasowe

Powinno być perfekcyjnie! / fot. materiały prasowe

Perfekcyjna sala weselna – czyli jaka?

Szukając idealnej sali weselnej należy wybrać miejsce, w którym organizuje się przyjęcia na najwyższym poziomie. Jak na przykład w sali weselnej Sobieska, gdzie profesjonalna, uśmiechnięta obsługa dba o dobry nastrój gości i gustowny wystrój. Goście wybranej przez nas sali powinni móc poczuć się wyjątkowo, choćby dzięki wspaniałej tradycyjnej, polskiej kuchni i dopasowanej do menu pięknej dekoracji stołów, zgodnej z preferencjami organizatorów. W tworzeniu wyjątkowego, eleganckiego nastroju pomogą także dekoracyjne pokrowce na krzesła oraz ogromne okna, przez które do sali dostaje się dużo naturalnego światła.

Przestronna sala weselna, piękne dekoracje i doskonała kuchnia to podstawowe składniki udanego przyjęcia ślubnego. Podpowiadamy, o co jeszcze warto zadbać, aby państwo młodzi i ich goście bawili się do samego rana!

Pamiętaj o tradycji

Pierwszą częścią każdego polskiego wesela jest przywitanie młodej pary chlebem i solą. W sali Sobieska ten element jest zagwarantowany wraz z toastem winem musującym. Tradycyjnie nowożeńcy wyrzucają za siebie kieliszki, aby zapewnić sobie szczęście. Kolejno, wszyscy weselnicy wspólnie śpiewają “Sto lat”, a potem państwo młodzi wykonują pierwszy taniec otoczeni przez swoich gości. Tradycją jest wznoszenie przez weselników w trakcie zabawy toastów za zdrowie pary młodej i wykrzykiwanie „Gorzko! Gorzko!”, aby młodzi publicznie się pocałowali. Warto także pamiętać o uroczystym krojeniu tortu weselnego i wzajemnym karmieniu się nim przez nowożeńców. Goście z pewnością docenią także rzucanie bukietu panny młodej oraz krawatu lub muchy pana młodego. Podobno ten, kto złapie przedmiot następny stanie na ślubnym kobiercu.

Wprowadź swoje zwyczaje

Rzadko kiedy na polskich weselach spotyka się dłuższe toasty czy przemowy. Jeżeli podobają Ci się wypowiedzi świadków na temat państwa młodych, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby poprosić najbliższych o krótkie wypowiedzi. Chwytające za serce opowieści z przeszłości państwa młodych i zdjęcia z młodości na pewno pozytywnie wpłyną na nastroje weselników. Ciekawym pomysłem może także być zakupienie na wesele książki pamiątkowej, do której goście mogą wpisywać życzenia dla nowożeńców. Taka księga, wypełniona dobrymi emocjami z pewnością będzie w przyszłości cenną rodzinną pamiątką.

Zaproś gości do nietuzinkowych zabaw

Goście weselni często bywają skorzy do brania udziału w nietuzinkowych zabawach, których raczej nie spotyka się poza przyjęciem ślubnym. Najlepiej poprosić wodzireja do prowadzenia poszczególnych gier i konkursów. W Internecie można znaleźć wiele wesołych zabaw i dobrać odpowiednie dla naszych gości, których dobrze znamy i wiemy, przy czym najlepiej się bawią. Taniec z balonem między partnerami, gra w gorące krzesła, wspólne tańce w kole lub tworzenie lokomotywy – to tylko niektóre z zabaw weselnych, które mogą urozmaicić wesele.

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>