Boli Cię łokieć lub kolano? Przyczyna może cię zaskoczyć

Czujesz się stale przemęczona i doskwierają ci bóle głowy, szyi czy odrętwiałe ramiona? Specjaliści odsyłają cię od drzwi do drzwi, a długie godziny spędzone na szukaniu rozwiązania nie przynoszą poprawy? Będziesz zaskoczona, ale przyczyna może tkwić w zębach

Czasem przyczyna problemu leży tam, gdzie najmniej się jej spodziewamy/ fot. www.unsplash.com

Czasem przyczyna problemu leży tam, gdzie najmniej się jej spodziewamy/ fot. www.unsplash.com

Znasz to? Nawracające bóle głowy, poczucie rozbicia, osłabienia i ociężałe ciało? Szukałaś rozwiązania w sieci, odwiedziłaś lekarza, ale diagnoza „przemęczenie i niezdrowy tryb życia” cię nie satysfakcjonuje? Zamiast do gabinetu internisty, neurologa czy psychologa, ze swoimi wątpliwościami powinnaś się skierować do stomatologa. – Niewielu pacjentów zdaje sobie sprawę, jak ogromny wpływ na ogólne funkcjonowanie organizmu mają ubytki w zębach. Zdiagnozowane i usunięte poprawią jakość życia i wyeliminują dyskomfort – przekonuje lek. dent. Agata Ostrowska, pracująca w poradni Nila Dent.

Brak jednego czy kilku zębów może wpływać na bóle głowy, karku lub ramion, ponieważ obciąża staw skroniowo-żuchwowy łączący żuchwę z czaszką. Dzięki niemu i licznym mięśniom możemy otwierać i zamykać usta, a także gryźć i przeżuwać. Ten stan nazywany jest w stomatologii TM – zaburzeniem stawu skroniowo-żuchwowego. Im dłużej i intensywniej mięśnie muszą pracować, tym bardziej wzrasta prawdopodobieństwo i częstotliwość wywoływanych przez nie bólów głowy, karku czy szyi.

Co więcej, jama ustna otwiera drogę do dalszych struktur ustroju. Wszystkie zmiany chorobowe lub nieprawidłowości, które w niej występują, o ile nie są leczone, mogą prowadzić do rozwoju poważnych schorzeń ogólnoustrojowych. Zanim rozłożysz ręce, zaufaj doświadczonym specjalistom. Odwiedź gabinet dentystyczny Nila Dent i pokonaj problem na dobre!

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>