Nowy trend ‒ naturalne kosmetyki

naturalne kosmetyki beauty test

Naturalne kosmetyki zyskują sobie coraz większą popularność / fot. Pixabay


Degradacja środowiska naturalnego, a także kumulowanie się w organizmach ludzi toksyn, pochodzących ze wszechobecnej chemii, skłania do powrotu do natury. Dotyczy to nie tylko wybierania ubrań z naturalnych materiałów czy spożywania żywności ekologicznej, ale też, a raczej przede wszystkim, sięgania po naturalne kosmetyki. Wiele osób przekonało się już, że nie ma nic lepszego dla skóry czy włosów, bez względu na ich typ i stan

Degradacja środowiska naturalnego, a także kumulowanie się w organizmach ludzi toksyn, pochodzących ze wszechobecnej chemii, skłania do powrotu do natury. Dotyczy to nie tylko wybierania ubrań z naturalnych materiałów czy spożywania żywności ekologicznej, ale też, a raczej przede wszystkim, sięgania po naturalne kosmetyki. Wiele osób przekonało się już, że nie ma nic lepszego dla skóry czy włosów, bez względu na ich typ i stan.

Bez chemii czyli bezpiecznie

Sięgając po produkty wykonane wyłącznie z naturalnych składników, pozbawionych substancji takich jak sztuczne aromaty, barwniki, konserwanty, parabeny, można mieć pewność, że nie szkodzi się swojemu organizmowi. Często mówi się o tym, że tego rodzaju substancje mogą podrażniać skórę, jednak nie wszystkie osoby mają do tego tendencje, dlatego dużo ważniejsze jest to, że niektóre z nich mogą realnie zagrażać zdrowiu. Dobrym przykładem jest SLS – substancja spieniająca obecna w mydłach i wszelkich produktach do mycia, która nie tylko wysusza skórę, ale nawet może mieć działanie rakotwórcze! Natura jest zaś zupełnie bezpieczna, w dodatku nie daje przykrych skutków ubocznych, więc po naturalne kremy do cery mieszanej czy wszelkie inne kosmetyki naturalne mogą sięgać nawet osoby z cerą bardzo wrażliwą czy ze skłonnościami do alergii.

Ekologia przede wszystkim

Postępująca degradacja środowiska, silne zanieczyszczenie powietrza, powoduje też, że trzeba mieć na uwadze nie tylko własne dobro, ale również przyrody i ogólnie planety. Naturalne kosmetyki często wytwarzane są ręcznie. Jest to ogromna różnica w stosunku do wielkich fabryk, które, korzystając z chemicznych składników (a także działając na wielką skalę), emitują do atmosfery toksyczne substancje, spaliny, a także nierzadko testują na zwierzętach. Ta ostatnia kwestia jest szczególnie ważna, już bardzo wiele osób sprzeciwia się takim praktykom i coraz częściej firmy, które nadal się na nią decydują, narażają się na ostracyzm.

Co więcej, naturalne kremy do skóry mieszanej, odżywki do włosów czy balsamy do ciała już coraz częściej mają charakter wegański. Oznacza to, że nie tylko nie zawierają chemii, ale też składników pochodzenia zwierzęcego, jak mleko, miód, wosk, mleczko pszczele itp. Wegan jest coraz więcej, więc zapotrzebowanie na takie produkty rośnie, choć nie tylko oni po nie sięgają. I wreszcie, naturalne produkty zwykle mają ekologiczne opakowania – mydła pakowane są w kartoniki zamiast w folię, a balsamy czy peelingi – w słoiki, a nie w plastikowe pudełka!

Źródło: materiał Partnera MK

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>