Jak dbać o włosy – olejek pomarańczowy Kérastase

Profesjonalna pielęgnacja włosów to przede wszystkim wysokiej jakości produkty, takie jak seria Kérastase Nutrutive i fluid oléo-relax, czyli olejek pomarańczowy Kérastase. To produkt, który pomoże ujarzmić puszące się pasma, a jednocześnie zapewni ochronę dla końcówek przed czynnikami mechanicznymi. Efektem jego użycia będą piękne, zadbane, lśniące loki

Postaw na profesjonalną pielęgnację / fot. Shutterstock

Postaw na profesjonalną pielęgnację / fot. Shutterstock

Olejek pomarańczowy Kérastase, czyli fluid pielęgnacyjny do włosów

Włosy każdego dnia narażone są na szereg zagrożeń, które mogą pozbawić je blasku. Zła pogoda, deszcz czy wiatr nie będą jednak niszczyć fryzury, kiedy odpowiednio o nie zadbamy. Przed wyjściem na zewnątrz najlepiej użyć wyrobu do włosów, który nie tylko nada objętości i zapobiegnie puszeniu, ale także zapewni odpowiednią ochronę. W tym celu sprawdzają się świetnie olejki do włosów, które dzięki swojej lekkiej konsystencji wnikają w głąb włosa, odżywiając go od środka, a jednocześnie zostawiają na zewnątrz warstwę ochronną. Dzięki temu pasma zyskują ochronę przed czynnikami mechanicznymi, ale także przed pogodą: deszczem, wiatrem, słońcem. Świetne efekty można osiągnąć, stosując regularnie olejek pomarańczowy Kérastase, czyli fluid oléo-relax z serii Kérastase Nutritive. Tego typu produkty zapewniają nawilżenie i maksymalne odżywienie włosów dzięki dobroczynnym składnikom olejów. Niwelują także puszenie się włosów, codzienne układanie fryzur stanie się więc przyjemnością, a z gładkich kosmyków łatwo można wyczarować każdą fryzurę. Zatem jak zatroszczyć się o pasma?

Pielęgnacja włosów

Używanie kosmetyków takich jak fluid czy olejek Kérastase do włosów w momentach, gdy chcemy, by fryzura wyglądała pięknie, nie zapewni jednak odpowiedniego nawilżenia i odżywienia włosów na co dzień. Efekt oczywiście będzie, jednak chwilowy. Dbanie o loki powinno sięgać głębiej i być kompleksowym, przemyślanym działaniem, które dopełnić mogą wyroby do włosów na bazie olejów, eliksiry do włosów takie jak odżywka pomarańczowa Kérastase, wcierane w końcówki bądź nakładane na całe pasma przed wyjściem z domu w celu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli chcesz, by kondycja włosów szybko się poprawi i w każdej sytuacji wyglądały świetnie, dobrym krokiem będzie odpowiednia pielęgnacja. Kérastase oferuje szeroką gamę produktów, z których wybierzesz coś dla siebie. Dowiedz się, jak pielęgnować kosmyki, by były piękne..

Jak dbać o włosy

Jak więc zacząć troskę o kosmyki tak, by wyglądały zawsze pięknie? Pierwszy krok to kosmetyka. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że szampon to nie wszystko.

Na co zwrócić uwagę:

  • Po każdym myciu włosów niezbędne jest nakładanie na niej odpowiednio dobranej do stanu i rodzaju kosmyków odżywki do włosów, a także innych produktów, jak balsam do włosów Kérastase. Składniki zawarte w produkcie zapewnią odpowiednie odżywienie
  • Odżywcze maski do włosów przynajmniej raz w tygodniu. Dobrze pozostawić je na co najmniej pół godziny, najlepiej pod ciepłym ręcznikiem, ponieważ w cieple łuski włosa się otwierają, dzięki czemu składniki odżywcze łatwiej wnikają w głąb włosa.

Warto w tym czasie zadbać o loki i o całe ciało i zrobić domowe SPA, relaksując się po tygodniu ciężkiej pracy.

Kosmetyki do włosów

Kompleksowa pielęgnacja to dbanie o loki nie tylko od święta. By dobrze je odżywić, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do włosów, które zapewnią im odżywienie. Podstawą jest oczywiście szampon, który pozostawi pasma oczyszczone. Dalej nadchodzi czas na odżywkę do włosów. Wybór produktów do włosów jest szeroki, warto jednak wybrać taką, która w składzie ma oleje, dzięki czemu świetnie nawilży i nada blasku. Odżywkę dobrze potrzymać na włosach kilka minut, by składniki miały szansę zadziałać, a następnie zmyć chłodną wodą, by domknąć łuski włosa. Na koniec warto zastosować odżywkę lżejszą lub olejek do włosów, które ochronią kosmyki przed czynnikami zewnętrznymi i zapobiegną rozdwajaniu się końcówek. Warto wybrać popularny olejek pomarańczowy Kérastase, czyli fluid Kérastase do włosów na bazie olejów. Produkt ten nie wymaga spłukiwania, można go więc zastosować jako wykończenie codziennej pielęgnacji, dzięki czemu włosy zyskają ochronę przed wilgocią i utrzymają piękny wygląd na cały dzień.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>