W jaki sposób wykonuje się zmianę owalu twarzy?

Zmiana owalu twarzy dla wielu czytelników może brzmieć groźnie i kojarzyć się z inwazyjną operacją plastyczną. Nic bardziej mylnego! Dokonuje się tego za pomocą substancji, która występuje naturalnie w każdym organizmie. To kwas hialuronowy, który potrafi zatrzymywać cząsteczki wody. Z wiekiem zaczyna go ubywać, przez co tworzą się zmarszczki. Dzięki przeprowadzonym badaniom i doświadczeniom specjaliści mogą go do naszej skóry dostarczyć na nowo w czasie nieinwazyjnego zabiegu.

Poprawa owalu twarzy / fot. Fotolia

Poprawa owalu twarzy / fot. Fotolia

Czym jest kwas hialuronowy?

Nie będziemy zanudzać czytelników naszego artykułu strukturą chemiczną kwasu hialuronowego, ale postaramy się przedstawić bliżej jego istotę. Kwas hialuronowy może być bezpiecznie wykorzystywany w medycynie estetycznej, ponieważ jest on składnikiem tak zwanej macierzy komórkowej skóry właściwej. Nie jest konieczne wykonywanie żadnych testów dermatologicznych, ponieważ jest to związek, który wiąże wodę w naszej skórze. Gdy z wiekiem zdolność wiązania wody maleje, powstają zmarszczki. To nie tylko jedyny odczuwalny efekt utraty kwasu hialuronowego w naszym organizmie. Jest on także głównym składnikiem mazi stawowej, dlatego wraz z wiekiem możemy odczuwać dyskomfort w czasie codziennych czynności. Ubytek kwasu odczuwalny jest głównie w kolanach, które z biegiem lat mogą pracować mniej sprawnie.

Zmiana owalu twarzy

Kwas hialuronowy stosowany jest między innymi do zmiany owalu twarzy. Poza tym, że tworzą się na niej zmarszczki, skóra staje się mniej jędrna, ponieważ traci swoją objętość przez ubytek wody. Gdy skóra staje się mniej napięta, tkanka tłuszczowa w niej zawarta zaczyna zsuwać się ku dołowi. Owal twarzy ulega widocznym zmianom. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozwala na odwrócenie tego procesu. Kwas na nowo zaczyna wiązać cząsteczki wody, twarz wygląda na pełniejszą, struktura skóry odbudowuje się w naturalny sposób, potrafi odbudowywać kolagen i rewitalizuje się. Odpowiednio dobrane zabiegi gwarantują efekt, który utrzymuje się nawet 18 miesięcy – dowiadujemy się w Przychodni Specjalistycznej High-Med z Warszawy.

Wykonanie zabiegu

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego porównuje się często do żelów, które wizualnie spęczniają tkankę naskórka. Przeszkolony specjalista wstrzykuje go w miejsca, gdzie pojawiają się zmiany. Po przeprowadzonym zabiegu jego przeprowadzeniu pacjent nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Środki na bazie kwasu wykorzystywane są także do powiększania ust czy jako wspomagacz przy gojeniu się oparzeń i blizn. Dodatkowo, stanowi dodatek do niektórych kosmetyków stosowanych zewnętrznie, jednak efekty pojawiają się dopiero po długim czasie, a efekt nie utrzymuje się długo. Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, kwas hialuronowy znajduje zastosowanie przy niwelowaniu bólu stawów lub leczeniu zmian zwyrodnieniowych.

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>