Pakiety medyczne dla pracowników – co jest w nich najistotniejsze z punktu widzenia pracodawcy?

piron-guillaume-beauty-test

Pakiety medyczne dla firm to bardzo rozległy temat różnego rodzaju świadczeń zdrowotnych, jakie pracodawca może zaoferować swoim pracownikom. Zazwyczaj jednak proponowanie takich pakietów zatrudnianym osobom wiąże się z pewnym kosztem, a więc trzeba mieć też powód do tego, aby takie przedsięwzięcie zrealizować. A powodów może być wiele, gdyż jak się okazuje, tego typu pakiety stanowią jeden z najbardziej wartościowych benefitów pozapłacowych. Ich oferowanie nie tylko stawia firmę w dobrym świetle i pozytywnie kształtuje jej wizerunek, ale też pozwala na uczynienie wielu problemów kadrowych znacznie mniejszymi. Mowa tutaj chociażby o zmniejszaniu absencji pracowniczych, ale i o zwiększeniu lojalności pracowników i przywiązania do danego przedsiębiorstwa. To jeden ze sposobów radzenia sobie z dużą rotacją osób zatrudnionych- w niektórych branżach i zawodach pracodawcy skarżą się na to, że pracownicy zwalniają się jeszcze zanim zostaną odpowiednio przeszkoleni, albo zwalniają się zaraz po zakończeniu planowanych szkoleń, co powoduje dla firmy duże straty. Dlatego też zapewnienie opieki medycznej pracownikom może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów, ale też ważne, aby były dostosowane do potrzeb pracowników.

Pakiety medyczne, które sprawdzają się w praktyce

Zanim zdecydujemy się na jednego, konkretnego dostawcę usług – powinniśmy porównać różne oferty. W interesie samego pracodawcy jest to, aby koszt miesięczny prywatnej opieki medycznej dla pracownika był znośny, ale też, aby opieka ta była dla pracownika satysfakcjonująca. W niektórych pakietach za każdą konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu czy z lekarzem specjalistom pracownik będzie musiał i tak i tak dodatkowo dopłacić. Podobnie może wyglądać sytuacja z korzystaniem z badań laboratoryjnych. Dlatego też tak istotne jest, aby zastanowić się, co w takim pakiecie ma się znaleźć i co pracownik powinien mieć jako całkowicie darmowe. Dodatkowo, ważne jest, aby w ramach takiej opieki medycznej pracownicy nie musieli długo czekać na wizyty, ani też stać w kolejkach, co zazwyczaj proponuje nam publiczna służba zdrowia.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>