Piękny manicure w zasięgu ręki! Przegląd 5 top coatów

Dłonie są wizytówką zadbanej kobiety. Ładne paznokcie nie tylko je podkreślają, ale także stanowią dopełnienie naszego stylu. Każda z nas wie, jak dużo czerwone paznokcie potrafią powiedzieć, o kobiecie. Jak sprawić, by kolor naszego lakieru dłużej utrzymywał się na paznokciach, nie odpryskiwał i zyskał lustrzany blask? Dobry lakier nawierzchniowy może nam to zapewnić!

Lakier nawierzchniowy przedłuża trwałość manicure / fot. Pixabay

Lakier nawierzchniowy przedłuża trwałość manicure / fot. Pixabay

Czy on w ogóle jest potrzebny?

Lakier nawierzchniowy wpływa na znaczne przedłużenie trwałości manicure. Wygładza lakier kolorowy, tworząc na powierzchni paznokcia błyszczącą warstwę, która, przynajmniej w teorii, powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, czy odpryski. Na rynku dostępnych jest wiele top coatów, obiecujących świetne efekty. Czy faktycznie działają?

1) Essie, Good to go!

  Producent obiecuje nam błyskawiczne wysychanie oraz lśniące wykończenie manicure. Lakier faktycznie wysycha bardzo szybko, nawet gdy poprzednie warstwy lakieru kolorowego nie są jeszcze do końca suche. Paznokcie pomalowane lakierem Essie błyszczą niczym hybrydy. Szeroki pędzelek umożliwia łatwą i precyzyjną aplikację. Lakier ma dosyć gęstą konsystencję, która dokładnie i równo pokrywa płytkę paznokcia. Niestety, zaczyna gęstnieć po zużyciu 2/3 buteleczki, a jego aplikacja staje się wtedy utrudniona.

2) Inglot, Gel Effect Top Coat

INGLOT представляет профессиональные средства для ухода и защиты вашего маникюра! Средства НЕ СОДЕРЖИТ толуол, формальдегид, дибутилфталат, камфору TOP COAT- Закрепляет цветную эмаль, обеспечивая дополнительную защиту. Предотвращает отслаивание эмали. Оживляет цвет! Средство следует наносится поверх цветной эмали, обеспечивая гладкое профессиональное покрытие ногтя. Так же Top Coat может использоваться самостоятельно как бесцветный лак, превосходно подходит для французского маникюра. DIAMOND TOP COAT- В своем составе содержит алмазную пыль✨ Улучшает цвет эмали и дарит дополнительный живой блеск. Сокращает отслаивание и значительно увеличивает стойкость покрытия Средство наносится как верхний слой, поверх эмали. #InglotNails #InglotMustHave #InglotFavorite #inglot #tmn #tyumen #тюмень #ГалереяВояж Post udostępniony przez ?Инглот Тюмень? (@inglot_tyumen)

Producent obiecuje przedłużenie trwałości, podkreślenie koloru i połysk. Lakier nie zawiera szkodliwego formadehydu. Pierwszym, co jest zauważalne po aplikacji produktu, to czas schnięcia. Lakier schnie bardzo długo, a nawet po kilku godzinach zdarzają się odciski na powierzchni płytki. Nie wspominając już o pójściu spać, co rano kończy się odciskami pościeli na paznokciach. Być może wynika to z konsystencji produktu? Mimo testowania top coatu na różnych lakierach kolorowych, efekt niestety zawsze był ten sam.

3) Revlon, Extra Life No Chip Top Coat

#manicure #nailart #nails #nailstagram #revlon Post udostępniony przez @library_picture

  Producent obiecuje przedłużenie trwałości lakieru do 10 dni oraz ochronę przed odpryskiwaniem. Użycie tego lakieru nawierzchniowego ma zapewnić także idealnie gładkie wykończenie manicure. I choć pędzelek nie jest tak szeroki, jak w Essie „Good to go!”, a konsystencja tak gęsta, jak Gel Effect Top Coat, ten lakier zapewnia błyszczące wykończenie, precyzyjną aplikację oraz istotne przedłużenie trwałości koloru. Konsystencja jest dosyć płynna, a producent zaleca nałożenie dwóch warstw produktu. Lakier nie zapewnia może efektu paznokci żelowych, ale osiągnięcie estetycznego i starannego manicure nigdy nie było tak łatwe.

4) Rimmel, Super Gel Top Coat

Producent obiecuje utrzymanie koloru i blasku aż do 14 dni. Lakier pokrywa płytkę gładką, dosyć gęstą warstwą. Wysycha dosyć szybko, nie pozostawia smug na lakierze kolorowym. Jego konsystencja może być jednak czasami problematyczna, gdyż powoduje ciągnięcie się produktu, nawet gdy jest nowy. W zależności od lakieru kolorowego, jego wpływ na przedłużenie trwałości także jest różny. Dużym minusem jest to, że czasami po kilku dniach powoduje pękanie lakieru kolorowego. Jednak zastosowany na lakier z tej samej linii (Super Gel Nail Polish) współgra idelanie, tworząc manicure jak od kosmetyczki.

5) Seche Vite, Dry Fast Top Coat

Producent obiecuje trwałą, odporną na uszkodzenia warstwę, która równomiernie pokryje lakier kolorowy. Dzięki specjalnej formule top coat ma przeniknąć przez warstwy mokrego lakieru kolorowego. Po aplikacji lakieru nasz manicure ma być błyszczący i jedwabisty. Lakier ma dużą pojemność, ale także szybko gęstnieje, co powoduje, że nie wykorzystamy produktu w całości. Problematyczna, choć nie dla każdej z nas, może być aplikacja lakieru. Według instrukcji powinno się nakładać go na mokry lakier kolorowy. Czasami może się to jednak zakończyć smugami i zniszczonym manicurem. Zdarzało się także, że lakier nawierzchniowy ściągał kolor z końcówek paznokci. Największym minusem dla wielu może być jednak bardzo drażniący zapach. Zdecydowanym plusem kosmetyku jest jednak szybkość jego wysychania oraz tworzenie lustrzanej warstwy na płytce paznokcia.

Maria Pruszyńska

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>