Piękny uśmiech – Twoja najlepsza wizytówka!

W pogoni za wykształceniem, w trakcie wspinania się po szczeblach kariery zawodowej czasami zapominamy o tym, że aby dobrze się czuć, musimy w codziennym natłoku obowiązków znaleźć czas dla siebie

Znajdź czas na pielęgnację uśmiechu! / fot. Fotolia

Znajdź czas na pielęgnację uśmiechu! / fot. Fotolia

Piękny uśmiech to nasza najlepsza wizytówka – ma on ogromny wpływ na to, jak odbierają nas inni. Zadbany, atrakcyjny wygląd dodaje nam odwagi, zwiększa poczucie własnej wartości, co w efekcie przekłada się na sukcesy odnoszone w pracy zawodowej i w życiu osobistym. Co zrobić, gdy jeszcze nie lubimy swojego uśmiechu?

Zdrowy, ładny uśmiech to bardzo ważny aspekt osobowości. Nie chodzi tylko o urodę, ale kwestię dbałości o wizerunek. Wygląd to coś, na co zwracają uwagę nasi bliscy, pracodawcy, a nawet osoby przypadkowo spotkane na ulicy. Jeśli prawdą jest, że pierwsze osiem sekund decyduje o tym, jak druga osoba nas odbierze, to jego rola jest nieoceniona. Dlaczego zatem część z nas unika pokazywania zębów w uśmiechu? Często nie jesteśmy zadowoleni z tego, jak się prezentują – problemami bywają przebarwienia zębów, wady ortodontyczne, a także recesje dziąsłowe, stanowiące nie tylko defekt estetyczny, ale również źródło dolegliwości podczas codziennego funkcjonowania. Czy jesteśmy w stanie to zmienić?

Przyjrzyjmy się wspomnianym problemom nieco bliżej. Jeśli masz wrażenie, że Twój ząb staje się dłuższy od pozostałych, i czujesz narastającą nadwrażliwość, to może to świadczyć o powstaniu recesji dziąsłowej. Uważaj! Nie jest to tylko problem estetyczny. Eksperci apelują, by nie bagatelizować problemu: – Korzeń zęba niepokryty dziąsłem jest bardziej podatny na próchnicę, co może prowadzić do dolegliwości bólowych i stanów zapalnych miazgi zęba – mówi lek. dent. Daniel Nowakowski. Recesje dziąsłowe mogą być także spowodowane „nadgorliwym dbaniem” o zęby, czyli stosowaniem nieprawidłowej techniki szczotkowania o zbyt dużej sile nacisku. Niezależnie od przyczyny problemu, nie jesteśmy wobec niego bezsilni. Współczesna stomatologia potrafi poradzić sobie z recesjami z pomocą minimalnie inwazyjnych technik mikrochirurgicznych. Lekarzy, którzy podejmują się wykonywania zabiegów, cechuje przede wszystkim precyzja i delikatność. Dlatego w leczeniu recesji ważny jest wybór dobrego specjalisty, który pomoże Ci odzyskać zdrowy i piękny uśmiech.

A co z osobami, które marzą o równych zębach? Dawniej powszechnie sądzono, że leczenie ortodontyczne to rozwiązanie wyłącznie dla najmłodszych. Obecnie górna granica wieku jest już trudna do określenia. Niektórych odstrasza konieczność długotrwałego stosowania mało atrakcyjnych metalowych elementów aparatów stałych. – Estetyczne aparaty ortodontyczne to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie niczym nie zaburzony wygląd – mówi lek. dent. Magdalena Nowakowska, Certyfikowany Lekarz Invisalign. – Obok konwencjonalnych aparatów z estetycznymi zamkami coraz częściej możemy zastosować leczenie metodą Invisalign. Stosowane w niej przezroczyste nakładki dają coraz większe możliwości korekty wad zgryzu, a w odróżnieniu od typowego leczenia ortodontycznego można je zdejmować, co pacjenci sobie chwalą ze względu na komfort utrzymywania higieny jamy ustnej. Już na początku leczenia pacjent jest w stanie zobaczyć prognozowane efekty leczenia dzięki wizualizacji 3D – dodaje. Niewidoczną ortodoncję cenią sobie szczególnie kobiety oraz osoby, które z racji wykonywanego zawodu nie mogą pozwolić sobie na standardowy aparat. Dzisiaj o tym, że nosisz aparat, możesz wiedzieć tylko Ty i Twój ortodonta! Kompleksowe leczenie stomatologiczne jest procesem długotrwałym, ale nie tak przykrym, jak przyjęło się sądzić. Uzyskany w efekcie piękny uśmiech to coś więcej niż zdrowie – to inwestycja w samego siebie i Twoja wizytówka.

Studio Stomatologii iDental specjalizuje się w stomatologii estetycznej. – Nasz zespół lekarzy dba o to, aby każdy pacjent został otoczony opieką na najwyższym poziomie – precyzyjna diagnostyka, kompleksowe, wielospecjalistyczne leczenie w miłej atmosferze i dbałość o najdrobniejsze detale w drodze do uzyskania upragnionego pięknego uśmiechu to wyznaczniki naszej filozofii, które towarzyszą nam na co dzień – deklaruje dyrektor medyczny dr Daniel Nowakowski.

Chcąc uzyskać poradę lub odpowiedź na nurtujące pytania, skontaktuj się z nami: iDental Studio Stomatologii (ul. Twardowskiego 36/LU2, Kraków; www.iDental.pl, info@iDental.pl).

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>