Pieluszki tetrowe, czy może flanelowe?

pieluszki-beauty-test

fot. materiały prasowe

Każda matka chce dla swojego maluszka jak najlepiej. Jedną z trudnych decyzji, przed jaką staje każda matka jest wybór odpowiednich pieluszek, które będą przyjazne dla skóry malucha. Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka rodzajów, jest wiec w czym wybierać. Najpopularniejsze pieluszki wielorazowe tworzone są z tetry bądź z flaneli. Które z nich sprawdzają się lepiej?

Tradycyjne pieluszki tetrowe

Tetrowe pieluszki są naturalne, tworzone są z bawełny. Dzięki temu są niesamowicie chłonne. Zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, oddychają i , teoretycznie, nie powodują trudnych do zaleczenia i uciążliwych podrażnień. Dlaczego teoretycznie? Bo w praktyce zdarza się, że p procesie przetwarzania bawełny do tetry stosowane są środki chemiczne, na które niektóre dzieci mogą mieć uczulenie.

Tym, co charakteryzuje pieluszki tetrowe jest mnogość możliwych zastosowań. Możemy je stosować jako pieluchę, ale także jako przytulanka, przedmiot, który ułatwia maluchowi zasypianie, jako poduszeczka czy prześcieradełko do wózka, czy jako ręczniczek. Wysoka chłonność zapewnia pełen komfort używania. Kolorowe pieluszki z tetry są produktem wielofunkcyjnym.

Pieluszki flanelowe

Po drugiej stronie są niemniej popularne pieluszki flanelowe. One także cieszą się dużą popularnością dzięki swoich właściwościom. Są one wykonane z grubej bawełny. Pomimo swojej grubości, flanela jest o wiele mniej chłonna niż tetra. Zaletą jest z pewnością niska cena, a także wiele możliwości zastosowania. Podobnie, jak w przypadku pieluszek tetrowych, pieluszki flanelowe mogą pełnić role Przytulanek, ręczniczków czy kocyków. W dotyku flanela jest o wiele milsza niż tetra. Ponadto, podczas wielorazowego prania flanela nie straci swojego wyglądu, a tetra niestety, może się nieco sfilcować.

To, jakie pieluszki wybierzemy zależy oczywiście jedynie od nas. Zarówno pieluszki tetrowe, jak i flanelowe mogą być stosowane do wielu różnych zadań, co zwiększa ich funkcjonalność. Oba te rodzaje pieluszek są korzystne i przyjazne dla skóry maluszka, nie powodują podrażnień, a do tego są niedrogie.

Gdzie kupować pieluszki wielorazowe?

Pieluszki wielorazowe warto kupić w sprawdzonym sklepie dla niemowląt. Jednym z nich jest abc-bobasa.pl. Znajdziemy tam pieluszki polskich producentów oferowane w barwnej kolorystyce lub tradycyjnej bieli.

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>