Podrażnienie stref intymnych – jakie mogą być tego przyczyny?

Zauważyłeś, że skóra Twoich okolic intymnych jest zaczerwieniona? Odczuwasz dyskomfort? A może pojawiła się na niej też wysypka? Może być to efekt nieprawidłowego dbania o higienę! Jakich kosmetyków więc używać, aby pozbyć się problemu? Odpowiadamy!

Zauważyłeś, że skóra Twoich okolic intymnych jest zaczerwieniona? Odczuwasz dyskomfort?

Zauważyłeś, że skóra Twoich okolic intymnych jest zaczerwieniona? Odczuwasz dyskomfort? / fot. materiał prasowy

Mydła i żele pod prysznic

Podczas codziennych kąpieli, większość z nas sięga po mydła lub żele pod prysznic. I tak myjemy całe ciało, łącznie z twarzą i okolicami intymnymi. To duży błąd! Tak, jak cera wymaga osobnej pielęgnacji, tak i o strefę intymną trzeba odpowiednio zadbać. Mydła oraz żele pod prysznic nie mają pH naszej skóry. One raczej całkowicie czyszczą ciało. Usuwają z jego powierzchni wszystkie bakterie. Wydaje się to dobre? Błąd! Wraz ze szkodliwymi drobnoustrojami, likwidują bowiem naszą florę bakteryjną, która chroni narządy przed infekcjami, np. grzybiczymi. Wyjałowiona, pozbawiona ochrony, delikatna skóra stref intymnych narażona jest na działanie grzybów, drożdżaków i innych drobnoustrojów.

Co więcej, środki te wysuszają skórę, co może prowadzić do podrażnień. Bardzo często są też intensywnie perfumowane, co może skutkować reakcją alergiczną w postaci świądu lub nawet wysypki. Zdecydowanie zdrowiej będzie sięgnąć po męski żel do higieny intymnej.

Żel do higieny intymnej dla mężczyzn – dlaczego warto?

Żel do higieny intymnej dla mężczyzn przede wszystkim ma odpowiednie pH. To pH naszej skóry. W związku z czym jest dla niej przyjazny. Usuwa on tylko szkodliwe bakterie, pozostawiając na powierzchni ciała pozytywną florę bakteryjną. Istotne jest również to, że żel intymny dla mężczyzn jest bogaty w wyciągi i olejki, które mają za zadanie nawilżać i pielęgnować skórę. W ich skład wchodzą, m.in. wyciąg z oleju kokosowego, nagietka czy rumianku albo aloesu. Regularnie stosowane żele intymne dla mężczyzn zapewniają odpowiednie nawilżenie okolic intymnych, uczucie komfortu, przyjemny zapach i chronią nas przed infekcjami!

Gdzie kupić dobry żel do higieny intymnej dla mężczyzn?

Na ogół w popularnych drogeriach nie znajdziemy najlepszej jakości produktów do higieny intymnej dla mężczyzn. Bardzo często to męski żel do higieny intymnej tylko z etykiety. Warto poszukać więc w sieci. Jedną z najlepszych internetowych drogerii, skierowanych w 100% do mężczyzn jest www.faceman.pl. Znajdziemy tam produkty najlepszych, polskich i światowych marek. To kosmetyki stworzone dla nas i z myślą o nas!

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>