Dr Marek Szczyt: powiększanie piersi

O tym jak najbezpieczniej i bez efektów ubocznych powiększyć piersi mówi Miastu Kobiet – dr Marek Szczyt.

marek szczyt powiększanie piersci augumentacja implanty

Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg augumentacji. / fot. materiały prasowe

Jaka metoda powiększania piersi jest najpopularniejsza i najbezpieczniejsza?
Powiększanie piersi jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Operacja polega na wszczepieniu specjalnie dobranych implantów. Obecnie używa się do tego celu wkładek silikonowych, wypełnionych żelem silikonowym lub coraz rzadziej solą fizjologiczną. Mogą one mieć kształt okrągły lub anatomiczny, podobny do kropli, a ich powłoka jest chropowata, czyli teksturowana. Najczęściej umieszcza się je głęboko pod mięśniem piersiowym większym lub – gdy są do tego wskazania – bezpośrednio pod gruczołem piersiowym. Cięcie, przez które zostają wprowadzone implanty, może być zlokalizowane na skórze wokół otoczki, w fałdzie podpiersiowym lub pod pachą. Metoda powiększania piersi implantami silikonowymi jest w tej chwili najpopularniejsza i najbardziej bezpieczna.

O ile rozmiarów można powiększyć piersi?
Piersi można powiększyć adekwatnie do oczekiwań pacjentki. Podkreślam jednak zawsze, że rozmiar implantów powinien być dostosowany do budowy klatki piersiowej i rozmiarów ciała pacjentki, co pozwoli na zachowanie naturalności. Największym zainteresowaniem cieszy się rozmiar C.

Jak długo utrzymuje się efekt?
Nowoczesne implanty powinny pozostać w ciele pacjentki do końca życia. Ich jakość gwarantuje, że nie zużyją się do tego czasu. Po zabiegu pacjentka powinna otrzymać stosowną dokumentację dotyczącą wszczepionych implantów z warunkami ich dożywotniej gwarancji.

Czy są jakieś skutki uboczne powiększenia piersi? Jak długo trwa zabieg i rekonwalescencja?
Czas operacji wynosi około półtorej godziny. Jest ona przeprowadzana zwykle w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka śpi i nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Do domu wychodzi następnego dnia. W domu pacjentka powinna stale nosić otrzymany w klinice specjalny biustonosz, który stanowi element opatrunku. Biustonosz ten po raz pierwszy ściąga się w siódmej dobie po zabiegu, podczas zdejmowania szwów. W czasie rekonwalescencji pacjentka powinna nosić tenże biustonosz przez miesiąc, 24 godziny na dobę, a także ograniczyć aktywność fizyczną. Po miesiącu może wrócić do ćwiczeń i zacząć nosić zwykłe staniki. Pacjentki mówią, że najczęściej między szóstym a dziewiątym miesiącem zapominają o operacji.
Każdy, kto podejmie decyzję o operacji plastycznej, powinien być szczegółowo informowany o możliwych komplikacjach i efektach ubocznych. Powikłania, chociaż bardzo rzadkie, zdarzają się mimo najlepszych umiejętności chirurga. Najczęściej występującym powikłaniem jest krwiak. Prawdopodobieństwo jego wystąpienia waha się w granicach 0,5-3 procent. Wystąpienie krwiaka nie ma jednak znaczącego wpływu na ostateczny efekt estetyczny.

Doktor Marek Szczyt – jeden z najbardziej znanych i cenionych chirurgów plastycznych w Polsce. Członek Polskiego, Europejskiego i Śródziemnomorskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej. Wiedzę i umiejętności doskonalił m.in. w USA, Francji, Włoszech, Austrii, Niemczech, Holandii, Hiszpanii i Brazylii. Specjalizację chirurga plastyka uzyskał w jednym z najlepszych ośrodków chirurgii plastycznej na świecie – w Polanicy-Zdroju

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>