Powstrzymać czas, czyli zabiegi osoczem i nićmi PDO

Prawie wszystkie marzymy o „dostojnym dojrzewaniu” w typie Grażyny Szapołowskiej, Jane Fondy albo Meryl Streep. Czasu nie zatrzymamy, ale możemy sprawić, żeby obchodził się z nami łagodniej, na naszych warunkach. Jeśli zależy ci na jędrnej, rześkiej skórze i spłyceniu zmarszczek, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Dowiedz się, na czym polega zabieg liftingu wampira z zastosowaniem nici PDO

Zachowaj młodość stosując sprawdzone metody / fot. materiały prasowe

Zachowaj młodość stosując sprawdzone metody / fot. materiały prasowe

Na czym polega „lifting wampira?”
Wykorzystuje się do niego osocze bogatopłytkowe, otrzymywane z własnej krwi pacjenta. Od osoby, która poddaje się zabiegowi, pobieramy krew do specjalnych probówek, które następnie są wirowane. Podczas procesu oddzielamy erytrocyty i leukocyty od osocza, które zawiera płytki krwi. Osocze bogatopłytkowe można wstrzykiwać za pomocą klasycznej techniki mezoterapii, lub liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Zabieg można stosować na twarz, szyję, okolice oczu i ust, owłosioną skórę głowy czy dłonie. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki macierzyste do namnażania, oraz pobudza fibroplasty do wytwarzania nowego kolagenu.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym sprawia, że:
– wygładzone zostają zmarszczki i bruzdy– następuje poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
– polepsza się ukrwienie, dotlenienie i poziom nawilżenia skóry
– okolice ust i oczu zostają zregenerowane
– wzmocnione zostają włosy – zmniejsza się ich wypadanie, a przy łysieniu typu męskiego cebulki włosów regenerują się

Czym jest nić liftingująca PDO?
PDO, czyli polidioksanon, jest włóknem syntetycznym, które po pewnym czasie rozpuszcza się w tkance. Nić umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której zostaje wprowadzona do określonych okolic twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg. Kiedy pod skórę dostaje się nić, nasze ciało próbuje odzyskać stan pierwotny. Wówczas skóra jest zmuszona do większej produkcji kolagenu i elastyny, dzięki temu poprawia się ukrwienie i transport limfy. Nasza skóra staje się jędrna, a zmarszczki spłycone.

Na czym polega lifting twarzy PDO?
Nici PDO służą do liftingu twarzy (opadające policzki) i czoła (obniżone i opadające brwi), V-liftingu, czyli przywróceniu napięcia i elastyczności konturom twarzy; likwidacji fałdu nosowo-wargowego, podbródkowego, marionetkowego, a także fałdów skóry na policzku.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i nici PDO jest:
– mało inwazyjny (bez wykonywania nacięć, nie pozostawia blizn);
– nie wymaga rekonwalescencji, krótko po zabiegu wracamy do codziennej aktywności;
– nie ma skutków ubocznych, jedynie ew. krótkotrwałe zaczerwienienia czy zasinienia;
– nici są niewidoczne i niewyczuwalne, a z czasem są całkowicie wchłaniane.

Większość Pacjentek i Pacjentów decyduje się na pojedyncze zabiegi z użyciem osocza lub nici PDO. W Klinice Estetica wykonasz również obydwie terapie jednocześnie – dla dużo lepszych efektów poprawy jakości skóry, w tym jej głębokich warstw.

Klinika Estetica, Kraków, ul. Mała 5/2, więcej informacji: www.klinikaestetica.pl

Klinika Estetica / fot. materiały prasowe

Klinika Estetica / fot. materiały prasowe

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>