Rozstępy u mężczyzn

Rozstępy kojarzą się z przypadłością typowo kobiecą. Tymczasem mężczyźni też borykają się z tym problemem, chociaż nie aż w tak dużym stopniu.

rozstępy u mężczyzn

Rozstępy po siłowni to zmora mężczyzn, którzy postanowili zbyt szybko wyrzeźbić swoją sylwetkę. Następuje wtedy gwałtowny przyrost masy mięśniowej, za którym nie nadąża rozciąganie się skóry. Fot. Fotolia

1) Rozstępy wzrostowe pojawiają się u nastoletnich chłopców w wieku dojrzewania i jest to związane z szybkim skokiem wzrostu. Najczęściej powstają na plecach (w okolicy lędźwiowej) i na udach. Aczkolwiek nie są tak częste jak u dziewcząt, bo chłopcy mają mocniejszą skórę. Warto zareagować na nie jak najwcześniej, kiedy są jeszcze świeże. W tym początkowym stadium często wystarcza 1-2 zabiegi frakcyjną radiofrekwencją mikroigłową, by się ich pozbyć. Jest to zarazem odpowiedni moment, aby wprowadzić działania, które wzmocnią skórę (np. masaż skóry dla poprawy krążenia i metabolizmu, aktywność fizyczną zamiast siedzenia przed komputerem, zdrowe odżywianie zamiast fastfoodów).

2) Rozstępy po siłowni to zmora mężczyzn, którzy postanowili zbyt szybko wyrzeźbić swoją sylwetkę. Następuje wtedy gwałtowny przyrost masy mięśniowej, za którym nie nadąża rozciąganie się skóry. Rozstępy pojawiają się najczęściej na bicepsie, obręczy barkowej, czasem na bokach i w okolicy kolan, ud. Sprzyja temu przyjmowane odżywek, a jeszcze w większym stopniu sterydów. Każdy mężczyzna, który spędza regularnie czas na siłowni i dąży do zbyt szybkich efektów powinien się zastanowić, czy szpecące rozstępy nie są zbyt dużą ceną za muskularną sylwetkę. Na pewno warto od początku zadbać o profilaktykę, czyli wzmacniać skórę na przykład poprzez masaż dermarollerami. A kiedy już rozstępy się pojawią pewne jest, że w pozbyciu się ich nie pomogą żadne maści i kremy. Konieczny będzie zabieg usuwania rozstępów. Podobnie jak w przypadku rozstępów w wieku dojrzewania im szybciej tym lepiej. Zauważyłem u moich pacjentów z rozstępami, których nabawili się na siłowni, że regeneracja tkanki po zabiegu następuje u nich szybciej niż u kobiet. Prawdopodobnie dlatego, że mają sprawniejszy metabolizm.

3) Rozstępy po sterydach są najtrudniejsze do usunięcia. Już same sterydy niekorzystnie oddziaływają na skórę, osłabiając ją. Przy przyjmowaniu leków steroidowych pojawiają się skutki uboczne między innymi w postaci otyłości. A wiadomo, że naciągnięta i osłabiona nadmiernie skóra łatwo pęka i powstają rozstępy. Leczenie jest trudne, bo tego typu rozstępy są często bardzo szerokie i głębokie. A to oznacza dużą liczbę zabiegów. Od roku pracuję z jednym takim przypadkiem ogromnych rozstępów po leczeniu sterydowym i mimo iż są bardzo dobre efekty, to aby usunąć rozstępy potrzeba jeszcze trochę czasu.

Do leczenia rozstępów stosuję autorską metodę frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej (rf mikroiglowej), bo po latach doświadczeń wiem, że tylko ona daje wymierne efekty.

Marek Wasiluk /Triclinium /  www.marekwasiluk.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>