Rzęsy, brwi – jak o nie dbać, jak je pielęgnować?

brwi-i-rzesy-beauty-test

fot. materiały prasowe


Wiele kobiet wkłada bardzo dużo zaangażowania i serca w to, by ich makijaż był jak najbardziej staranny. Chcą nie tylko pozbyć się niedoskonałości i zatuszować mankamenty, ale także podkreślić to, co w ich urodzie najlepsze. Dlatego tym bardziej warto wiedzieć, jak dbać o rzęsy i brwi, by były bardziej efektowne

Zadbaj o rzęsy kosmetykami i odpowiednim traktowaniem

Oczywiście rzęsy wymagają zastosowania specjalnych kosmetyków. Regularne stosowanie odżywki sprawi, że będą piękniejsze, pełniejsze i zdrowsze. Zwróć uwagę, by specyfik miał w składzie witaminy oraz naturalne olejki. Wszystko to, by nie tylko pielęgnować, ale i zadbać o wzrost rzęs.

Druga kwestia to niestosowanie mocnego makijażu. Na przykład zalotka doskonale podkręca włoski, by wyglądały imponująco, ale jednocześnie kruszy je i osłabia strukturę. W efekcie mogą szybciej wypadać i się przerzedzać. Zwracaj też szczególną uwagę na demakijaż. Musisz go robić starannie i pewnie, nie zostawiać tego na następny dzień. Unikaj też zbyt mocnego tuszowania rzęs, co może je łamać.

Brwi, które też wymagają Twojej uwagi

Brwi to kolejny pas włosków, które często są pielęgnowane po macoszemu. Najbardziej sprawdza się kuracja olejkami rycynowym i arganowym. Oba będą doskonałe na przerzedzone brwi.

Warto także umiejętnie je wyrównywać. Pamiętaj, by używać pęsety, by nadać brwiom odpowiedni kształt. W tym przypadku kluczem jest częstotliwość oraz wytrwałość. Lepiej robić to małymi kroczkami, ale regularnie niż raz na długi czas, ale intensywnie. Oczywiście na kształt brwi ma wpływ także makijaż, którym umiejętnie je wyeksponujesz.

Pamiętaj, że piękny wygląd zaczyna się od pielęgnacji

Nie ma wątpliwości, że dobrze zadbane brwi i rzęsy to ozdoba każdej kobiecej twarzy i podkreślenie atutów. Dlatego warto o nie dbać, kupując profesjonalne akcesoria do pielęgnacji brwi i rzęs.

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>