Rzęsy na taśmie – czy warto je przetestować?

Wiele kobiet marzy o tym, aby mieć piękne, długie i gęste rzęsy ‒ niestety nie każda z nas jest zadowolona z wyglądu swoich rzęs naturalnych. Dlatego też sztuczne rzęsy powstały jako odpowiedź na ten problem ‒ z ich wykorzystaniem można pięknie wystylizować oko, nadać spojrzeniu niepowtarzalny charakter i po prostu czuć się piękną

rzęsy na taśmie

Rzęsy na taśmie to jeden ze sposobów osiągnięcia oszałamiającego wyglądu / fot. materiały prasowe

Istnieje przynajmniej klika sposobów na to, aby takie sztuczne rzęsy posiadać. W przypadku rzęs, które są wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych, wykwalifikowana osoba zajmuje się przyklejaniem jednej, dwóch lub trzech sztucznych rzęs do każdej rzęsy naturalnej, co jest bardzo czasochłonne i wymagające sporej precyzji, ale też jest to bez wątpienia zabieg dający spektakularne efekty, które utrzymują się nawet przez 3 tygodnie. Alternatywę stanowią rzęsy na taśmie, które można spróbować przykleić sobie samodzielnie, bez wychodzenia z domu. Aby dobrze rozeznać się w profesjonalnych produktach do zagęszczania i przedłużania rzęs. Najlepiej przejść od razu na stronę renomowanego producenta ‒ https://professional-lashes.pl/.

W jakich sytuacjach sprawdzą się rzęsy na taśmie?
Ich ogromną zaletą jest to, że znajdziemy ich bardzo wiele rodzajów w sklepach i u producentów. Możemy więc kupić kilka wersji i jeszcze przed aplikacją przymierzyć, który produkt będzie najlepiej podkreślał naszą naturalną urodę. Dostępne są wersje delikatniejsze i minimalistyczne, a nawet wersje kolorowe, dedykowane do wyjść imprezowych. Na rzęsy na taśmie przede wszystkim powinny zdecydować się te panie, które nie chcą wydawać pieniędzy na cały zabieg, wykonywany w gabinecie kosmetycznym, ale chciałyby same spróbować, czy aplikacja takich rzęs się u nich sprawdzi. Rzęsy na taśmie będą do testów idealne. Należy się jednak liczyć z tym, że trzeba się nauczyć je nakładać, co jest kwestią wprawy. Warto też zauważyć, że tak naprawdę nie trzeba nosić ich przez cały czas. Możemy nałożyć je tylko wtedy, kiedy czujemy taką potrzebę, na przykład na wieczorne wyjście.

W jaki sposób aplikować rzęsy na taśmie?
Ważny jest wybór odpowiedniego produktu, aby faktycznie był wysokiej jakości i wyglądał na powiece naturalnie. Musimy określić długość, gęstość, a także kształt takich rzęs. Po ich wyjęciu z opakowania, jeszcze zanim przystąpimy do klejenia, powinnyśmy sprawdzić, czy pasek ma odpowiednią długość ‒ od kącika wewnętrznego do zewnętrznego oka. Jeśli jest za długi, od razu go przycinamy. Co istotne, przyklejanie rzęs na pasku wykonujemy jako końcowy element całego makijażu. Nakładanie maskary na nasze naturalne rzęsy lub kredki pod oczy musi zostać wykonane wcześniej. Dobrze jest też uprzednio zastosować zalotkę. Zanim przejdziemy do klejenia, dobrze jest też „zrobić przymiarkę” jeszcze bez warstwy kleju, aby sprawdzić, czy rzęsy ładnie dopasują się do naszej powieki.

Przystępując do klejenia, musimy rzęsy sztuczne przyłożyć dokładnie nad linią naszych naturalnych rzęs. Od kącika zewnętrznego powinnyśmy utrzymać niewielki odstęp tak, aby skierować rzęsy w głąb powieki, gdyż to daje bardziej naturalny efekt. Dociskanie rzęs na taśmie do powieki zaczynamy od środka, potem przechodzimy w kierunku zewnętrznego kącika, a kończymy w kąciku wewnętrznym. Niestety, rzęsy na taśmie trzeba od razu przyłożyć w odpowiednim miejscu, nie ma możliwości ich przesuwania po powiece. Dobrze umiejscowione dociskamy pęsetą tak, aby klej miał szansę zadziałać. Tak wykonana aplikacja sztucznych rzęs na taśmie wymaga wprawy, ale naprawdę jest warta niejednego treningu. Efekt może być przepiękny!

Źródło: materiał Partnera Beautytest

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>