Skuteczne leczenie trądziku
Trądzik to niezwykle trudna do leczenia przypadłość, która znajduje swoje podłoże w wielu przyczynach i dlatego często wymaga wieloetapowego leczenia. I choć niektórym wydaje się, że jest to problem, który dotyczy tylko nastolatków – to nic bardziej mylnego. Często borykają się z nim osoby dorosłe. Leczenie trądziku różowatego w profesjonalnym gabinecie to proces, który wymaga czasu, ale bez wątpienia efekty, jakie możemy osiągnąć są niesamowite. Jakie zatem metody wybrać, aby skutecznie wyleczyć trądzik? Wyjaśniamy! Przeczytaj, jeśli w końcu chcesz pozbyć się tego problemu!
Dlaczego warto rozpocząć leczenie trądziku?
Pacjenci, którzy przeszli skuteczną terapię leczącą trądzik zgodnie twierdzą, że była to jedna z najlepszych decyzji w ich życiu. Co więcej, żałują że tak późno się na nią zdecydowali. Wszystko dlatego, że trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, która skutecznie może odebrać pewność siebie, wprowadzić w zakłopotanie czy kompleksy. Oprócz wstydliwych krostek czy grudek, objawia się również napadami rumienia, które najczęściej dostrzegamy w centralnej części twarzy. Co często blokuje lub wpędza w zakłopotanie. Jest to więc problem nie tylko estetyczny, ale również psychologiczny, może skutecznie odebrać chęć swobodnego funkcjonowania w otoczeniu.
Skąd bierze się trądzik różowaty?
Tego typu schorzenie nie jest jedynie zwykłym trądzikiem. Trądzik różowaty powstaje w wyniku zespołu nerwic naczyniowych skóry. Na początku objawia się wzmożonym działaniem naczyń krwionośnych (stąd tak wstydliwe napadowe zaczerwienienia skóry), by później przerodzić się w poważniejsze problemy, jak uciążliwe stany zapalne skóry, krostki i trudne do usunięcia ropne wypryski. Do przyczyn powstawania trądziku zaliczamy również uwarunkowania genetyczne, niewłaściwą dietę (zbyt dużo pikantnych potraw, zbyt mało witamin) oraz zaburzenia hormonalne.
Metody leczenia trądziku
Metody leczące trądzik różowaty można podzielić wedle dwóch kategorii – leczenie miejscowe oraz ogólne. Pierwsze z nich polega na smarowaniu obszaru chorobowego specjalnym kremem, żelem lub maścią z antybiotykiem. Tego typu sposoby są skuteczne, ale osoby z nich korzystające często skarżą się na podrażnienia skóry. Z kolei leczenie ogólne polega na usunięciu przyczyn pojawiania się zmian na skórze poprzez przyjmowanie określonych antybiotyków. Kiedy metoda ta nie skutkuje, stosuje się leczenie retinoidami.
Jak pielęgnować skórę po trądziku różowatym?
W związku z tym, że wyleczona po trądziku skóra pozostaje przez pewien czas niezwykle delikatna i wrażliwa, konieczne jest jej wyjątkowe traktowanie. W pielęgnacji należy postawić na delikatność. Do oczyszczania stosować specjalne dermokosmetyki, które nawilżają, ale nie podrażniają. Należy odstawić na bok mydła i detergenty, gdyż mogą podrażniać skórę. Niewskazane jest również stosowanie peelingów oraz kosmetyków zapachowych. Twarz należy traktować z czułością (nie pocierać mocno podczas osuszania) oraz dokładnie oczyszczać ją z resztek makijażu. Przestrzegając tych zasad, skóra po wyleczeniu pozostanie w dobrej kondycji.
Dodaj komentarz