Skuteczne olejowanie włosów. Jak to zrobić, żeby zobaczyć efekty?

Włosomaniaczki doskonale wiedzą, na czym polega olejowanie. Perfekcyjnie znają wszystkie sztuczki i tajniki skutecznej pielęgnacji olejami. Chcesz wiedzieć, jak robić to dobrze?

Efekty mogą cię zaskoczyć / fot. materiały prasowe

Efekty mogą cię zaskoczyć / fot. materiały prasowe

Wielu osobom wydaje się, że olejki nie kryją w sobie żadnych wartości odżywczych i mogą co najwyżej przetłuścić włosy. Nic bardziej mylnego – naturalne olejki do włosów to źródło wielu witamin, antyoksydantów, fitosteroli, minerałów i przede wszystkim NNKT tj. niezbędnych kwasów tłuszczowych. Dzięki takiemu bogactwu składników nie tylko odżywiają, nawilżają i wzmacniają, ale również przyspieszają wzrost, ograniczają przetłuszczanie, łagodzą podrażnienia, ułatwiają rozczesywanie, a nawet ochraniają w trakcie stylizacji.

1. Określ cel pielęgnacji

Na początek warto sobie odpowiedzieć na ważne pytanie: czy i po co potrzebne jest mi olejowanie włosów? Metoda jest naprawdę skuteczna, ale bez określonego celu pielęgnacji nie będziemy mogli śledzić postępów. Zanim sięgniemy po olejki do włosów, zastanówmy się, czego potrzebują nasze włosy. Inne olejki będą potrzebne do zregenerowania, inne do przyspieszenia wzrostu, a jeszcze inne, żeby wygładzić pasma i dodać im blasku.

2. Wybierz odpowiedni olej

Jedna z dwóch najważniejszych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę, to wybór odpowiedniego produktu pielęgnacyjnego. Określmy, jaki jest najlepszy olejek do włosów, które mamy. Jeśli są cienkie i osłabione, to wybierajmy lekkie olejki z przewagą kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6. One najlepiej wzmocnią włosy i nie przeciążą ich. Im grubsze i trudniejsze w stylizacji włosy, tym bardziej będą pasowały treściwe masła roślinne bogate w kwasy tłuszczowe nasycone. Jeśli mamy problem z określeniem, jaki olej pasuje do naszych włosów, sięgnijmy po gotowy produkt dopasowany do włosów o określonej porowatości. To ona jest tutaj wyznacznikiem.

3. Zdecyduj się na jedną metodę

Na sukces składa się nie tylko odpowiedni olej, ale również odpowiedni sposób olejowania. Olejowanie na sucho, olejowanie na mokro, olejowanie w misce, olejowanie na gorąco, olejowanie przed myciem, olejowanie po myciu, olejowanie na noc – co wybrać? Metody można dowolnie łączyć tak, aby osiągnąć najlepsze efekty. Pamiętajmy, że olejki skuteczniej działają na wilgotne włosy, ponieważ woda wspomaga ich absorpcję. Czy da się od razu określić, jaka metoda olejowania jest najlepsza w naszym przypadku? Niestety, trzeba szukać metodą prób.

4. Regularnie olejuj włosy

Ostatnia rzecz, na która warto zwrócić uwagę, to systematyczność. Olejki nie poprawiają kondycji włosów natychmiastowo i trzeba używać ich regularnie, aby po kilku tygodniach zauważyć poprawę w kondycji włosów. Warto czekać na efekty, ponieważ są one długotrwałe i wygląd włosów nie poprawia się tylko od zewnątrz, ale również wewnętrznie. Jak często używać olejów? Za optymalne uznaje się olejowanie włosów przy każdym ich myciu.

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>