Słynne perfumy z kwiatem lotosu

fot. Unsplash

fot. Unsplash

Zbliżająca się wiosna zachęca nas do poszukiwania perfum lekkich, delikatnych i pudrowych. Jednocześnie wiele z nas chce znaleźć pachnidło, które będzie zapadało w pamięć i przyciągało wzrok. Jaki zapach spełnia takie warunki? Tu odpowiedź może być tylko jedna – kwiat lotosu. Jak on pachnie i w jakich perfumach można go odnaleźć?

Czym jest kwiat lotosu?

Kwiat lotosu jest rośliną wodną, która swoim wyglądem i wielkością kwiatu przypomina wszystkim dobrze znaną lilię wodną. Charakteryzuje się szerokim korzeniem i łodygą z mniejszymi gałązkami. W naturze występuje w trzech kolorach: białym, różowym i niebieskim. Kwiaty rosną przede wszystkim na podmokłych terenach, ich korzenie znajdują się głęboko w błocie, a długie łodygi pną się w stronę słońca na sporą wysokość. Nad powierzchnię wody wystają szerokie, zielone liście oraz sporych rozmiarów kwiaty. W kulturze Wschodu symbolizuje on czystość, piękno i boskość.

Topowe perfumy o zapachu lotosu

Ekstrakt z lotosu to składnik często używany przez topowe marki perfumeryjne. Jednymi z kultowych perfum prezentujących czystość kwiatu lotosu jest KenzoKi White Lotus. Jest to pachnidło relaksujące i lekko pudrowe. Pozostawiają na skórze długi ślad zapachowy, odświeżający i odżywiający. Po kwiat lotosu sięga też słynna włoska marka Bvlgari. O tym, z czym perfumy Bvlgari łączą zapach lotosu, można się przekonać na https://tagomago.pl/collections/bvlgari. Warto tu tylko zaznaczyć, że zapach Omnia Crystalline jest wodą toaletową o kwiatowo-owocowym aromacie.

perfumy beauty test

Już kilka kropel sprawia, że każda kobieta czuje się pewniejsza siebie i szczęśliwsza. Kwiat lotosu pojawia się również w perfumach Elizabeth Arden Green Tea Lotus. Oferują one nietypowe połączenie lotosu i zielonej herbaty, które spodoba się przede wszystkim osobom lubiącym się w łagodnych perfumach o ziołowych esencjach.

„Boskie” perfumy z kwiatem lotosu

W perfumerii stosuje się ekstrakt pozyskiwany z kwiatów. Jego zapach jest delikatny, subtelny, pudrowy z lekkim akcentem słodyczy. Przez mężczyzn postrzegany jest on jako niezwykle kobiecy, przez kobiety jako ten kojarzący się z odpoczynkiem, relaksem, ciszą. Zapach lotosu na skórze utrzymuje się dość długo, przez co znajdziemy go głównie w trwałych perfumach.

perfumy beauty test

Specyfika kwiatu lotosu sprawia, że chętnie po niego sięgają perfumiarze, którzy chcą stworzyć pachnidła dla nowoczesnych, pewnych siebie kobiet. Najczęściej kwiat lotosu w perfumach łączy się owocami np. melonem lub ananasem. Ciekawym i popularnym połączeniem jest też lotos – zielona herbata, mieszanka ta sprawia, że zapach jest niezwykle łagodny i delikatny. Jako kolejne często stosowane połączenie wskazuje się lotos – kwiat orchidei.

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>