Spójrz na mnie! Testujemy zabiegi odświeżające spojrzenie

Spojrzenia głębokie, mądre, wymowne, uwodzicielskie, wesołe, smutne, tajemnicze, groźne, czułe – ile można powiedzieć posługując się tylko oczami! To najważniejszy element ludzkiej twarzy. O to by z naszych oczu wyczytać mądrość, spokój i zadowolenie musimy zadbać sami, ale by nasze oczy nie sprawiały wrażenia smutnych, groźnych i starych możemy zawalczyć wraz z kosmetologią i medycyną estetyczną

To nie wstyd spojrzeć w oczy! / fot. Pixabay

To nie wstyd spojrzeć w oczy! / fot. Unsplash

Okolice oczu to newralgiczny, a zarazem bardzo trudny do pielęgnacji obszar twarzy. Skóra powiek jest cieniutka i bardzo delikatna. Nie dość, że prawie całkowicie pozbawiona podściółki tłuszczowej to jeszcze słabiej ukrwiona z utrudnionym przepływem limfy. Nic dziwnego, że w okolicach oczu szybciej powstają zmarszczki, cienie i obrzęki. Na co dzień konieczna jest profilaktyka przy pomocy dedykowanych tym partiom twarzy kosmetyków ale wtedy kiedy domowa pielęgnacja nie wystarcza warto skorzystać ze specjalistycznych zabiegów.

Moje ostatnie potyczki z podkrążonymi oczami i marszczącymi się ich okolicami miały miejsce w Skopia Estetic Clinic. Kosmetolog, Pani Dagmara Nowak zaproponowała zabieg Mandelac T w połączeniu z karboksyterapią CDT . Mandelac T jest specjalistycznym peelingiem chemicznym opartym na bazie kwasu migdałowego i tioglikolowego. Można go stosować zarówno na górnej jak i dolnej powiece w celu niwelowania zasinień i obrzęków skóry wokół oczu. Zabieg trwa kilka minut i jest całkowicie bezbolesny. Mniej komfortowa jest karboksyterapia CDT, bo podanie dwutlenku węgla wymaga ukłucia, a deponowanie gazu pod skórą daje odczucie rozpierania. Niemniej jednak po obydwu zabiegach nie pozostają żadne nieestetyczne pozostałości.

Jak w przypadku większości zabiegów zalecana jest ich wykonanie od 4 do 6, ale już po pierwszym smutne zasinienia są mniejsze a skóra wokół oczu bardziej gładka.
No i jeszcze jeden ważny powód, dla którego warto zrobić zabieg – warto dać sobie szansę spojrzenia w lustro i zobaczenia weselszej JA.

Skopia EC: Josepha Conrada 79, 31-357 Kraków

RSP

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>