Starzenie skóry? Wypróbuj ThermiRF!

Wiotka skóra, brak jędrności, zmarszczki – to oznaki postępujących procesów starzenia skóry. Z biegiem czasu produkujemy coraz mniejsze ilości kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za prawidłową gęstość, napięcie skóry oraz młody wygląd, w wyniku czego wyglądamy na starszych i zmęczonych

Starzenie skóry? Wypróbuj ThermiRF!

Proces starzenia można zatrzymać, a przynajmniej spowolnić / fot. materiały prasowe

 

Zdarza się, że owal twarzy opada i pojawiają się tzw. ,,chomiki”. Tego typu procesy nie obejmują jedynie okolic twarzy – skóra zmienia właściwości już po 25. roku życia. Z tego powodu, jeżeli nie dbamy o aktywność i prawidłową dietę, coraz trudniej utrzymać  odpowiednią wagę, łatwiej także o pojawienie się cellulitu, rozstępów czy wiotkiej skóry. Ponadto, po porodzie czy intensywnym i nagłym zrzuceniu wagi bywa, że skóra staje się obwisła, ponieważ procesy zachodzące w skórze nie nadążają za przemianami w ciele. Nie da się całkowicie zapobiec starzeniu skóry, jednak można skutecznie je opóźnić – połączenie odpowiedniej pielęgnacji, prowadzenia zdrowego trybu życia wraz z zabiegami medycyny estetycznej z pewnością da spektakularne efekty. Jednym z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej jest technologia ThermiRF – radiofrekwencja iniekcyjna! To urządzenie, które może być wykorzystywane w leczeniu wielu obszarów na ciele, od niedoskonałości na twarzy po problemy z dziedziny ginekologii estetycznej!

 

Czym jest ThermiRF?

Zapytaliśmy specjalistów z MediArt Clinic Poznań, czym właściwie jest technologia ThermiRF i jakie są wskazania do wykonania zabiegu. Jak tłumaczą eksperci, ThermiRF to zaawansowane technologicznie urządzenie, które wykorzystuje kontrolowane termicznie fale radiowe w celu ujędrnienia, odmłodzenia i wysmuklenia skóry twarzy i ciała. Tego typu technologia pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących efektów bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym, co było do tej pory niemal niemożliwe. ThermiRF sprawdza się w leczeniu różnorodnych, często wymagających obszarów ciała, ponieważ za jego pomocą można zredukować problem m.in. podwójnego podbródka, obwisłych ramion, biustu, brzucha pociążowego, cellulitu, a także zmarszczek mimicznych, nadpotliwości, a nawet wewnętrznych i zewnętrznych defektów kobiecych narządów płciowych.

 

Na czym polega technologia ciepła w ThermiRF?

ThermiRF można zastosować w trzech rodzajach procedur z wykorzystaniem precyzyjnej technologii ciepła, która pozwala oddziaływać na skórę właściwą, tkankę podskórną, tkankę tłuszczową oraz nerwy w zależności od pożądanych efektów. Zabieg ThermiRF jest bezpieczny, ponieważ kontroluje ciepło na dwa sposoby: wewnętrznie – końcówka urządzenia utrzymuje wewnętrzną temperaturę na odpowiednim poziomie, dzięki czemu wiemy, jaka jest temperatura na powierzchni skóry, oraz zewnętrznie – za pomocą kamery na podczerwień można odczytać temperaturę. Urządzenie emituje fale radiowe, które generują ciepło i dostają się do skóry właściwej poprzez naskórek. Poprzez ogrzanie tkanek następuje zwiększona produkcja kolagenu oraz obkurczanie tkanek, w wyniku czego skóra staje się ujędrniona i podniesiona.

 

Wszechstronne wykorzystanie

Istnieją 3 różne sposoby leczenia za pomocą ThermiRF:

 

 • ThermiRF, które jest mniej inwazyjną alternatywą dla botoxu. Ma za zadanie ujędrnić i odmłodzić skórę twarzy, w tym spłycić zmarszczki mimiczne wokół oczu i ust za pomocą technologii cieplnej, która stymuluje procesy naprawcze w skórze. Wykorzystywane zazwyczaj w okolicach twarzy, szyi i dekoltu. Efekt jest natychmiastowy i zazwyczaj utrzymuje się do 9 miesięcy;
 •  

 • Thermi Tight ma za zadanie ujędrnienie skóry twarzy i ciała. To technologia, która wykorzystuje radiofrekwencję iniekcyjną poprzez kontrolowane napinanie skóry i podgrzewanie wewnętrznych tkanek do bezinwazyjnego modelowania i liftingu sylwetki oraz redukcji tłuszczu. Zabieg trwa około godziny, pierwsze efekty widoczne są w tydzień po zabiegu, a pełny rezultat osiąga się po około 6 miesiącach;
 •  

 • ThermiVA to technologia radiofrekwencji iniekcyjnej, która stanowi przełom w leczeniu defektów ginekologicznych. To alternatywa dla stosowanych do tej pory zabiegów laserowych. Za pomocą specjalnej głowicy, w wyniku działania której następuje precyzyjne podgrzewanie tkanek, można osiągnąć takie efekty, jak zwiększenie napięcia ścian pochwy, odmłodzenie sromu, poprawa nawilżenia pochwy, wyleczenie nietrzymania moczu, zanikowego zapalenia pochwy czy dysfunkcji orgazmu. Efekty widoczne są niemal natychmiast po zabiegu.
 •  

  ThermiRF to zabieg bezpieczny i bezinwazyjny – po zabiegu pacjent od razu może wrócić do codziennych aktywności. W większości przypadków procedura jest bezbolesna, jednak gdy pacjent jest szczególnie wrażliwy na ból, stosuje się znieczulenie miejscowe.

   

  Zabieg ThermiRF przeprowadzany jest m.in. w MediArt Clinic w Poznaniu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://mediartclinic.pl/o-nas/ .

   

  źródło: Partner BR

  KOMENTARZE

  DODAJ KOMENTARZ

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>