Strój na letnie przyjęcie

Sezon wiosenno-letni sprzyja spotkaniom towarzyskim, ale również skłania do organizowania większych przyjęć.

Jest ciepło, ale wciąż powinnaś zachować elegancję? / fot. materiały prasowe

Jest ciepło, ale wciąż powinnaś zachować elegancję? / fot. materiały prasowe

Wesela, przyjęcia branżowe, ale także różnego rodzaju koktajle to okazja do dobrej zabawy. Zwłaszcza panie wiedzą jednak, że do takiego wieczornego wyjścia trzeba się odpowiednio przygotować. Jaki strój będzie najlepszy?

Sukienka o odpowiedniej długości

Jeżeli na zaproszeniu nie dodano wzmianki o strojach wieczorowych, panie mogą dosyć swobodnie wybierać sukienki. Warto jednak pamiętać, że większe i ważniejsze przyjęcia rządzą się swoimi prawami. Z reguły wskazane są tam stroje eleganckie, a przynajmniej zapobiegawcze. Sporo zależeć tu jednak będzie od charakteru wydarzenia. Przykładowo na imprezie firmowej sprawdzi się tak sukienka, jak również eleganckie spodnie damskie. Jeżeli jednak kobieta szykuje się do balu, to powinna zwrócić uwagę raczej na stylowe suknie wieczorowe, sięgające aż do ziemi. Takie kreacje bynajmniej nie muszą być nudne. Współcześni projektanci udowadniają, że elegancki strój może być oryginalny. Wystarczy dobrze poszukać w różnych kolekcjach.

Strój dla odważnej kobiety

W ciągu ostatnich kilku sezonów kobiety coraz bardziej przekonywały się do kombinezonów. Obecnie należą one do chętniej wybieranych strojów, także wieczorowych. Stanowiąc połączenie eleganckich spodni oraz bluzki, kombinezony dobrze sprawdzają się także podczas poważniejszych okazji. Stanowią natomiast pewne urozmaicenie i odpowiedź na potrzeby kobiet, które w sukienkach i długich sukniach czują się niezbyt dobrze. Styliści podkreślają jednak, że taki element garderoby ma tendencję do podkreślania mankamentów figury. Decydując się na kombinezon, trzeba zatem wybierać go odpowiedzialnie. A przede wszystkim zastanowić się, czy rzeczywiście pasuje on do konkretnej sylwetki.

Buty w eleganckiej odsłonie

Eleganckie buty damskie bardzo często są głównym dodatkiem wieczorowej stylizacji. Wybierając je, najlepiej stawiać na kontrast z kreacją. W przypadku tej bogato zdobionej najlepszy efekt uzyska się poprzez założenie prostych, klasycznych butów. Jeżeli jednak sukienka czy wspomniany kombinezon same w sobie nie rzucają się w oczy, wówczas warto uzupełnić je bardziej oryginalnymi butami.

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>