Stylizacja brwi w Warszawie- przegląd dostępnych metod stylizacji brwi: pęseta, wosk, czy threading?

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, dlatego oprócz samego makijażu oczu, bardzo ważna jest ich oprawa, czyli brwi. Sprawiają one, że twarz nabiera charakteru, a spojrzenie głębi. Jest tylko jeden warunek. Muszą być one odpowiednio zadbane. Raz na kilka lat zmieniają się trendy dotyczące stylizacji brwi. W Warszawie coraz więcej salonów oferuje właśnie zabiegi o tej nazwie, często różniące się tylko metodą wykonania.

Zadbane brwi to podstawa makijażu / fot. materiały prasowe

Zadbane brwi to podstawa makijażu / fot. materiały prasowe

W dzisiejszych czasach stylizacja brwi jest zabiegiem kosmetycznym, wpisanym w terminarz każdej kobiety, ale coraz częściej również mężczyzny. Odpowiednio wyregulowane, o symetrycznym kształcie i perfekcyjnym łuku sprawiają, że twarz staje się piękniejsza. W Warszawie stylizację brwi wykonuje każdy salon i studio kosmetyczne. Niektóre miejsca wykonują ją tradycyjną pęsetą, inne woskiem, a pozostałe metodą niktowania, czyli tak zwanym threadingiem. Którą z tych metod wybrać i czym one się różnią?

Podstawowa metoda stylizacji brwi – regulacja pęsetą

Jest to najbardziej znana i popularna metoda stylizacji brwi. Jednocześnie uznawana też za najstarszą z obecnie stosowanych metod. Regulację brwi zaczyna się od kącika zewnętrznego, kierując się do wewnętrznego, pracując tylko pod główną linią brwi. Włoski powinny zostać usunięte zgodnie z ich kierunkiem wzrostu, nigdy pod włos, gdyż wtedy zostaną urwane, a nie wyrwane wraz ze swoim korzeniem, czyli cebulką. Podczas wykonania stylizacji brwi tą metodą istotne jest, aby:

-podczas całego zabiegu było utrzymane odpowiednie napięcie skóry,

-chwytanie włoska, a nie skóry – w celu uniknięcia „szczypnięcia” brwi, które może w następstwie spowodować niewielkie krwawienie,

-używać sterylizowanych narzędzi pracy. Podczas tej metody stosuje się narzędzie wielokrotnego użytku, a sam zabieg związany jest z przerwaniem ciągłości naskórka, dlatego konieczne jest to, aby kosmetyczka miała przygotowaną pęsetę, która przed zabiegiem została wysterylizowana.

Mimo tego, że regulacja pęsetą jest „umiejętnością wrodzoną” kosmetyczek, warto pamiętać o tym, że przy tej metodzie nawet najbardziej wprawiona specjalistka nie usunie w 100% „meszka” (jasne, mało widoczne owłosienie), znajdującego się pod, jak i nad linią brwi.

Regulacja brwi woskiem – coraz bardziej popularna metoda stylizacji brwi w Warszawie

Coraz bardziej popularna metoda stylizacji brwi. W Warszawie znaczna większość salonów ma w karcie zabiegowej tę usługę. Najbardziej precyzyjny i skuteczny jest wosk twardy. Charakteryzuje się tym, że jest w stanie wyrwać nawet najkrótsze włoski (1 mm), a także dokładnie usunąć cały „meszek”. Podobnie jak przy metodzie stylizowania brwi pęsetką, tutaj również należy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:

-wosk nakładany i zrywany pod włos. Aplikuje się go od kącika zewnętrznego do wewnętrznego, „podbijając” włoski. Tak nałożony, a następnie zerwany gwarantuje 100% usunięcie owłosienia,

-czas zabiegu podczas tej metody jest zdecydowanie krótszy niż przy tradycyjnej regulacji pęsetką, dlatego osoby, które uważają stylizację brwi za przykry obowiązek na pewno będą zadowolone.

Nitkowanie brwi – Threading

Zabieg z wykorzystaniem bawełnianych nitek zawiązanych i skręcanych na palcach. Część środkowa, przesuwająca się pomiędzy palcami skutecznie usuwa włoski, nadając im odpowiedni kształt. Wiele kobiet nitkowanie porównuje do depilacji woskiem, ponieważ w obu przypadkach przy poprawnym wykonaniu zabiegu usuwa się włos wraz z cebulką, a także cały „meszek”. To, co jest najistotniejsze w tej metodzie, to doświadczenie stylistki. Metoda ta charakteryzuje się szybkimi ruchami i wysoką precyzją. Osoba, która nie jest odpowiednio przygotowana do wykonania takiej metody, może brwi zniszczyć, a nie je upiększyć.

Nitkowanie brwi jest idealne dla osób, które mają alergie na składniki zawarte w woskach.

Podsumowując, dostępnych metod stylizacji brwi jest wiele, każdy salon ma swoje sposoby i procedury ich wykonywania. Jeśli zawsze stylizowało się brwi jedną metodą, warto spróbować kolejnych, aby sprawdzić, która z nich jest najlepsza. W Warszawie stylizację brwi wykonuje się praktycznie w każdym miejscu, ale zanim któreś z nich wybierzesz, sprawdź jego opinie, dotyczące sterylności pracy oraz zadowolenia innych kobiet.

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>