Szkolenia z obsługi lasera – medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to wyjątkowy dział, który pozwala zatrzymać czas, zredukować jego efekty oraz przyczynić się do zwiększania pewności siebie wśród klientów. Wykorzystywanie jej na co dzień, w swoim salonie, przynosi wiele znaczących i satysfakcjonujących zmian. Aby jednak zapewnić maksymalny komfort usług, z jednoczesną gwarancją sukcesu, niezbędny jest wykwalifikowany i profesjonalny personel. Właśnie dla tej wartości, warto spojrzeć jaka jest przykładowa oferta szkoleniowa od Cosmed24.pl

Laser: szkolenia i kompendium wiedzy

Poznaj tajemnice laseroterapii / fot. materiały prasowe

Szkolenia – rodzaje laserów i szkoleń
W przypadku laserów, stosowanych w branży medycyny estetycznej, wybór jest naprawdę szeroki. Ostateczna decyzja odnośnie tego, jakie szkolenie jest dla nas najodpowiedniejsze, powinna zapaść po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych opcji na rynku. Jedynymi z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych podczas szkolenia są te poniższe.

Laser diodowy – wyjątkowo nowoczesne urządzenie, przypominające swym kształtem suszarkę lub pistolet. Jego zadanie polega na zwalczeniu owłosienia, stosując przy tym trwałą, laserową depilację. Wybór takiej opcji skutkuje bezbolesnym i bezpiecznym dla skóry działaniem, które znacząco minimalizuje ryzyko występowania alergii. Narzędzie, dzięki emitowaniu wiązek światła niszczy mieszki włosowe, dając w zamian gładką i delikatną skórę.  Szkolenie odbywa się dwuetapowo: posiada część teoretyczną i praktyczną. W części pierwszej uczestnik poznaje działanie lasera i cykl wzrostu włosa. W drugiej części podjęte są lekcje z zakresu przygotowywania narzędzia, odbywania wywiadu z pacjentem, a także wykonywania samodzielnej depilacji.

Laser E-Light – laser, który wykorzystuje technologie światła pulsacyjnego i fal radiowych. Tak szerokie spectrum działania stosowane jest do fotodepilacji, leczenia trądziku czy zamykaniu naczynek. Te szkolenia certyfikowane również posiadają dwa, znaczące dla pracy z laserem etapy. Teoretyczny pozwala poznać budowę lasera E-Light, z jednoczesną późniejszą pielęgnacją skóry i odbywaniu konsultacji z pacjentem. Część praktyczna pozwala poznać sekrety samodzielnego przygotowania i używania urządzenia.

Laser Q- Switch – laser wykorzystujący krótkie impulsy, zapobiegające przegrzewaniu się tkanek. Dzieje się tak, dzięki kumulowaniu energii, której efekty zauważalne są w zaskakująco szybki sposób. Najczęściej wybiera się go do usuwania tatuażu lub nieudanego makijażu permanentnego. Taki wybór jest o tyle trafny, że minimalizuje znacząco odczuwanie bólu i efektów ubocznych. Szkolenie z części teoretycznej pozwala zrozumieć działanie urządzenia, z uwzględnieniem przeciwskazań i ryzyka. Część praktyczna to przede wszystkim przygotowanie odpowiedniego filtra i wykonanie samodzielnego zabiegu od podstaw.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>