Tradycyjny masaż tajski i jego zalety dla zdrowia

Masaż tajski jest skuteczną metodą odstresowującą i rozluźniającą zmęczony organizm. Doskonale działa nie tylko na spięte mięśnie, ale i na przemęczoną psychikę. Jest doskonałym zabiegiem dla osób będących w ciągłym biegu, które pragną jak najdłużej zachować doskonałą kondycję organizmu.

masaż tajki spa salon spa warszawa uroda zdrowie relaks

Zatrzymaj się i oddaj chwili przyjemności… /fot. materiały prasowe

Masaż tajski – rytuał doskonały

Historia masażu tajskiego sięga zamierzchłych czasów. Mówi się, iż powstał on 2500 lat temu. Jest połączeniem wielu technik masażu – chińskiego, japońskiego, shiatsu i ajurwedy z pozycjami jogi oraz refleksologią.

Jego twórcą jest Shivago Komparpaj, który niegdyś pełnił stanowisko lekarza samego Buddy! To on, czerpiąc z wybranych elementów masaży rodem z Azji, pomógł Buddzie w odzyskaniu sił po wielogodzinnych medytacjach, którym się mistrz poddawał. W ten sposób powstał masaż tajski klasyczny, który zwany jest także starożytnym.

Natomiast masaż tajski w obecnej formie jest zbiorem wielowiekowego przenikania się kultur Azji ze zwyczajami krajów w tym rejonie świata. Był on przez lata udoskonalany, by osiągnąć obecny kształt. Podczas masażu tajskiego wykorzystuje się szereg technik, a masażystka uciska – łokciem, kciukiem, dłonią lub stopą – wybrane punkty ciała. Działanie to daje relaksację i odprężenie zmęczonego organizmu.

Zadaniem masażu tajskiego jest także rozciągnięcie ciała oraz długotrwałe odstresowanie psychiki człowieka. W jego wyniku masażystka rozluźnia spięte mięśnie, a całe ciało napełnia się siłami witalnymi i przekazywana jest mu energia niezbędna w codziennej aktywności.

Klasyczny masaż tajski – jak przebiega?

Ten rodzaj masażu wykonywany jest na materacu bądź, na życzenie Klienta, na łóżku do masażu. Osoba masowana leży na plecach, brzuchu lub boku. Bywa, że przyjmuje pozycję siedzącą oraz odwróconą – odpowiada to pozycjom wprost zaczerpniętym z jogi pasywnej. W jego wyniku następuje rozciągnięcie całego ciała – od stóp począwszy, na uszach skończywszy. To wspaniały środek do zachowania doskonałej kondycji duszy i ciała.

Zalety masażu tajskiego

Sprawność fizyczna, rozluźnienie spiętych mięśni i odstresowanie psychiki – to tylko część zadań, z jakimi doskonale radzi sobie masaż tajskiwykonywany przez doświadczone, doskonale wyszkolone masażystki rodem z Tajlandii.

Inną ważną jego cechą jest uśmierzenie bólu, który na co dzień towarzyszy wielu dolegliwościom. Klasyczny masaż tajski niweluje bóle i problemy ze stawami oraz mięśniami, likwiduje też bóle ścięgien. Ponadto pozwala na rozluźnienie mięśni i regenerację stawów. Poddając się temu rodzajowi masażu, z powodzeniem można usunąć usztywnienia mięśni, stawów i ścięgien. Doświadczone masażystki likwidują również przykurcze i uśmierzają wszelkie napięcia.

Masaż tajski jest skutecznym zabiegiem pomagającym w walce z chronicznymi bólami. Działa on odstresowująco na ludzki organizm i pozwala zlikwidować migreny. Dodaje energii oraz wpływa w znacznym stopniu na poprawę pamięci. Wzmacnia też koncentrację.

Tradycyjny masaż tajski pomoże także w usunięciu bólu pleców oraz zaburzeń tkanek miękkich. Jego dobroczynne działanie kieruje się również w stronę likwidacji stanów zapalnych istniejących w organizmie.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z szerokiego spektrum jego działania. Właściwości masażu tajskiego obejmują również pomoc w leczeniu depresji i wszelkiego rodzaju zaburzeń natury emocjonalnej. Jego stosowanie pomaga w wyciszeniu organizmu i uzyskaniu pełnej harmonii duszy i ciała.

To zastrzyk energii w czystej postaci, który pomoże pobudzić organizm i przygotować go do wzmożonego działania i aktywności fizycznej. Masaż tajski w klasycznej formie znany jest z ogromnej intensywności oraz wykorzystywania w jego przebiegu pozycji zaczerpniętych z jogi, zatem zaleca się, by bezpośrednio przed nim nie spożywać obfitych dań.

Tradycyjny masaż tajski z pewnością pomoże w redukcji stresu, także permanentnego, w niwelacji napięcia mięśni oraz w pobudzeniu przemiany materii. Za jego pośrednictwem można także wyregulować przepływ krwi w organizmie.

Wśród licznych miejsc, w których można wykonać tego typu rytuał, na uwagę zasługuje na przykład salon Tajskie Spa w Warszawie. Doświadczone, doskonale wykwalifikowane masażystki z Tajlandii stosują tu prozdrowotną technikę klasycznego masażu tajskiego: http://www.tajskiespa.pl/.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>