Zwalcz łysienie!

Wiosna to czas metamorfoz, więc może warto teraz w szczególności zadbać o siebie? Zbyt rzadkie lub wypadające włosy spędzają ci sen z powiek? Pomyśl, by udać się do specjalisty! 

Nie jesteśmy bezsilni wobec problemu łysienia / fot. Fotolia

Nie jesteśmy bezsilni wobec problemu łysienia / fot. Fotolia

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym PRP to zabieg biostymulacji komórek skóry, który polega na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi oraz podaniu go w obszar zabiegowy. PRP jest produktem w 100% biokompatybilnym autologicznym, a rewitalizacja skóry możliwa jest poprzez działanie własnych czynników wzrostu i stymulowanych komórek macierzystych.

Głównymi substancjami czynnymi PRP są liczne czynniki wzrostu, występujące naturalnie w organizmie, pobudzające wzrost nowych naczyń krwionośnych w obszarze zabiegowym oraz stymulujące procesy regeneracyjne w gładkiej i owłosionej skórze. Dodatkowo podczas zabiegu dochodzi do aktywacji fibroblastów, elastyny i kwasu hialuronowego z jego prekursorów: proliny, lizyny i glukozaminy przyspieszając metabolizm komórkowy aktywując liczne procesy regeneracyjne.

W wyniku przeprowadzonego zabiegu PRP następuje optymalizacja parametrów fizykochemicznych macierzy komórkowej, powraca kontrola nad procesami regeneracyjnymi naskórka. Zawarte w płytkach krwi cytokiny powodują proliferację keratynocytów, co wpływa na poprawę jakości skóry i włosów. Efekty zabiegowe pojawiają się stopniowo wraz z odbudowującymi się włóknami kolagenowymi. Zabieg przynosi doskonałe rezultaty w terapiach przeciwzmarszczkowych i szeroko pojętej rewitalizacji skóry twarzy, szyi czy dekoltu.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego – PRP w leczeniu łysienia typu męskiego i żeńskiego.
Zabieg mezoterapii skóry głowy osoczem przeznaczony jest dla osób, które zauważyły pogorszenie się kondycji włosów lub ich nadmierne wypadanie. Głównym skutkiem biostymulacji po zabiegach wykonywanych w obrębie łysiejącej skóry głowy jest aktywacja anabolizmu w mieszkach włosowych oraz sygnałów stymulujących wzrost nowych włosów. W zabiegach na skórze głowy dochodzi do zahamowania procesu łysienia, ograniczona zostaje ilość zminiaturyzowanych mieszków oraz zwiększa się stopień ukrwienia obszaru zabiegowego, a także wzmożona stymulacja wzrostu włosów.

PRP Angel system to procedura wykonywana przy użyciu Komputerowego Separatora Komórkowego umożliwiającego skoncentrowanie płytek krwi w ilości ponad 2.800.000 w 1µl, tzn.14 razy więcej niż wartość bazowa. Dzięki tak wysokiej koncentracji płytek w osoczu pozyskiwanym w technologii Angel, nie jest konieczne powtarzanie zabiegu częściej niż raz na pół roku, co w znacznym stopniu minimalizuje stres związany z jego wielokrotnym przeprowadzaniem. Warto także wspomnieć, że w razie potrzeby nie ma żadnych przeciwwskazań do jego częstszego stosowania i może być wykonany już po 3 miesiącach.
Na zabieg należy zarezerwować sobie około 2 godzin. Jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym/krem Emla, co sprawia, że zabieg jest bezbolesny. W pierwszej fazie zabiegu jest pobierana krew, którą poddaje się odwirowaniu w specjalnym separatorze komórkowym przez ok. 18 minut. W ciągu tego czasu następuje oddzielenie osocza od elementów morfotycznych krwi tzn. krwinek białych i czerwonych. Po uzyskaniu osocza zostaje ono wprowadzone w obszar zabiegowy.

Zapraszamy na zabiegi:

Centrum Leczenia Łysienia i Zaburzeń Skóry Głowy PLMED
Ul. Św. Krzyża 19/8, ul. Starowiślna 6/5 w Krakowie
Rejestracja: 790 499 993, 669 797 079, info@trychologia.krakow.pl
www.trychologia.krakow.pl, www.mgarlacz.pl

Plakat1

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>