Upiększanie bez zniszczeń. Jak stylizować włosy, żeby im nie zaszkodzić?

Podejmij wyzwanie i wystylizuj włosy w taki sposób, aby nie osłabić ich, nie zmatowić i nie połamać. To naprawdę trudne zadanie, chyba że mamy do dyspozycji odpowiednie akcesoria i olejki do włosów ułatwiające czesanie, układanie i upinanie włosów.

Hity pielęgnacji włosów / fot. materiały prasowe

Hity pielęgnacji włosów / fot. materiały prasowe

Za sprawą odpowiednich produktów pielęgnacyjnych możemy zminimalizować szkody, jakie wyrządza włosom ich częsta stylizacja. Warto przypomnieć, że nieprawidłowe i zbyt częste stylizowanie włosów przyczynia się do ich łamliwości, wypadania, rozdwajania i utraty gęstości. Tak naprawdę wystarczy dobry olejek do włosów i wprowadzenie kilku prostych zasad, aby tego uniknąć. Poznaj cztery najważniejsze wskazówki.

1. Stylizuj wyłącznie włosy zdrowe!

Zdrowsze włosy są bardziej podatne na stylizację i zdecydowanie mniej narażone na szkodliwe działanie. Trudniej je złamać, odkształcić i przesuszyć, choć nie jest to niemożliwe. Zdrowe włosy mają mocną barierę hydrolipidową i ściśle przylegające do łodygi łuski, dlatego nie tracą wilgoci, są odporne na szkodliwe działanie środków do stylizacji i wysokiej temperatury.

2. Nie stylizuj włosów świeżo umytych!

Najłatwiej wystylizować włosy, które zostały umyte dzień wcześniej. Chodzi przede wszystkim o to, że nie są wówczas tak śliskie, jak tuż po spłukaniu odżywki i łatwiej z nimi pracować. Jest jeszcze drugi powód. Włosy bezpośrednio po umyciu są pozbawione naturalnej bariery ochronnej, a skóra jest bardziej skłonna do podrażnień. Po kilku godzinach warstwa lipidowa odbudowuje się.

3. Stosuj naturalne olejki do włosów!

Trzeba wiedzieć, że wpływ środków stylizujących na włosy jest znaczny. Poza tym, że ułatwiają układanie włosów, podkreślają skręt i utrwalają nadany im kształt, działają też negatywnie. Mogą wysuszać włosy, podrażniać delikatną skórę i powodować łupież kosmetyczny. Warto zamienić żel do włosów, lakier albo spray teksturujący na naturalny olejek. Lekkie olejki – np. olej arganowy, olej migdałowy, olej słonecznikowy – zapewniają włosom termoochronę, podkreślają naturalny skręt, blask i kolor, a także dodają włosom elastyczności, miękkości i objętości.

4. Ogranicz stylizację termiczną!

Lokówki, prostownice i suszarki ułatwiają pracę z włosami, ale jednocześnie wysuszają, osłabiają i mogą podrażniać. Nadużywanie stylizacji termicznej może przyczyniać się do wypadania, rozdwajania i matowienia włosów. Dobrze włosom zrobi tymczasowy powrót do tradycyjnych, babcinych metod stylizacji włosów np. papilotów, wałków.

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>