Warunki pogodowe a stan twoich włosów

Okazuje się, że to, w jakim stanie jest skóra naszej głowy w dużej mierze zależy od aktualnej pory roku. Przełomowe badania naukowe wykazały, że do nasilania łupieżu przyczyniają się oksydacyjne czynniki stresogenne. Jak z nimi walczyć i niezależnie od aury panującej za oknem cieszyć się pięknymi, zdrowymi włosami? Radą służy Head & Shoulders – marka nr wśród szamponów przeciwłupieżowych w Polsce i na świecie.

włosy łupież skóra głowy

Produkty Head & Shoulders pomogą ci pozbyć się łupieżu na zawsze! / fot. materiały prasowe

Łupież stanowi problem całoroczny. Skóra naszej głowy jest codziennie narażona na działanie różnych szkodliwych czynników. Szczególne zagrożenie stanowią gorące, letnie dni i mroźna zimowa aura. Stres oksydacyjny wywołany przez ciepło, pot i zanieczyszczenia może potęgować stres wywierany na skórę głowy i jednocześnie nasilać niechcianą przypadłość, jaką jest łupież. Produkty marki Head & Shoulders pomagają redukować stres oksydacyjny skóry głowy aż do 70%!

Wiosna

Istotnym czynnikiem stresogennym wiosną jest pot. Gdy robi się cieplej, wielu z nas podejmuje różnego rodzaju aktywności fizyczne, wytwarzając nawet 1,4 l potu podczas godzinnej, rowerowej przejażdżki. Warto wówczas pamiętać o zaopatrzeniu się we wchłaniającą pot odzież, a po każdym treningu umyć głowę delikatnym szamponem, na przykład takim jak Head & Shoulders Citrus Fresh. W tym okresie wilgotność powietrza znacznie rośnie, co również nie pomaga osobom zmagającym się z łupieżem.

włosy odżywki szampony pielęgnacja włosów walka z łupieżem

Zdrowa skóra głowy niezależnie od pogody / fot. materiały prasowe

Lato

Latem wzrasta ilość stresogennych czynników. Do potu dochodzą zanieczyszczenia i ciepło. Nierzadko zachwyceni piękną pogodą zapominamy o tym, by zadbać o ochronę skóry głowy przed promieniami słonecznymi. Kapelusz czy czapka nie sprawdzą się, gdy nie będziesz mieć pewności, że twoja skóra głowy jest odpowiednio przygotowana. Wybieraj zawsze lekkie, przewiewne nakrycia głowy, a dla zachowania świeżego zapachu włosów użyj szamponu Head & Shoulders w wariancie Apple Fresh.

Jesień

Wydawać by się mogło, że jesienią nasze przemęczone upałem włosy będą mogły wreszcie odetchnąć. Nic bardziej mylnego – nie tylko warunki pogodowe stanowią zagrożenie. Niebezpieczne staje się ogrzewanie wewnętrzne, którym w chłodne dni musimy się ratować. Spędzanie długich jesiennych wieczorów w kuchni naraża nas na bardzo wysokie temperatury równie szkodliwe dla skóry głowy. Wraz z oziębieniem coraz mniej chce nam się wychodzić „na papierosa” na zewnątrz, a to duży błąd, bowiem dym papierosowy to czynnik stresogenny szkodliwy tak samo jak zanieczyszczenia z fabryk czy spalin. Istotne jest także przywiązywanie wagi do materiałów, z jakich wykonane są jesienne ubrania. Ciepłe tkaniny wysuszają skórę, więc ważne jest, by były one wykonane z naturalnych materiałów pozwalających skórze oddychać. W tym okresie pomocne będą produkty Head & Shoulders z linii Dry Scalp Care, dzięki którym nawilżysz włosy i zatroszczysz się o ich miękkość.

Zima

Zimowe miesiące to niestety apogeum zanieczyszczeń czyhających na nas z każdej strony. W wielu miastach to właśnie w styczniu powietrze jest najbardziej zanieczyszczone, co nie sprzyja kondycji włosów. W innych o tej porze prawdziwą zmorą staje się smog. Zimą temperatura, jaką fundujemy sobie za pomocą ogrzewania może dochodzić nawet do 30 stopni, a jak już wiemy ciepło wywiera stres oksydacyjny na skórę głowy. Zima to także sezon na świętowanie, a z pewnością nie chcielibyśmy wpadki w postaci płatków łupieżu na sylwestrowej kreacji. O perfekcyjną fryzurę, stanowiącą idealne dopełnienie świątecznej kreacji zadbaj stosując Head & Shoulders Smooth & Silky.

Regularne stosowanie produktów Head & Shoulders pozwoli ci na zawsze pozbyć się łupieżu poprzez wyeliminowanie czynników stresu oksydacyjnego. Zafunduj sobie piękne, lśniące włosy niezależnie od warunków pogodowych już dziś!

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>