Wpływ diety na urodę…

Każdy z nas nieustannie dąży do tego, aby być zdrowym, ładnym i wiecznie młodym, jest to możliwe przy rozsądnym, trochę zdyscyplinowanym trybie życia, lecz najważniejsze co trzeba zrobić na początku to poznać jaki wpływ ma dieta na urodę.

Dieta a uroda / fot. materiały prasowe

Dieta a uroda / fot. materiały prasowe

Na świecie żyje bardzo dużo ludzi, a co za tym idzie, ilu ludzi, tyle różnych problemów. Jedni mają problemy ze skórą, włosami, paznokciami, inni z nadwagą, anoreksją i tak można wymieniać w nieskończoność.

Powodem większości przypadków jest źle dobrana dieta, lub jej całkowity brak. Ludzie chcą być zdrowi, urodziwi, a zapominają o najważniejszym, odpowiednim sposobie odżywiania. Jest to przede wszystkim spowodowane brakiem czasu i stresem.

Nie pomogą tu nawet najdroższe suplementy diety, no bo jak tabletka może zastąpić prawdziwe, przepełnione witaminami warzywo?

Wpływ diety na urodę jest bardzo duży, poprzez odpowiednie spożywanie warzyw, owoców, ryb i innych produktów bogatych w witaminy, można nie tylko poprawić swój wygląd fizyczny, również psychika zacznie reagować inaczej, zwiększy się pewność siebie i ogólne zadowolenie z życia.

Najważniejsze witaminy, których nigdy nie może zabraknąć w jadłospisie to:

  • witamina A- która sprzyja regeneracji komórek, a także utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry
  • witamina E- chroni przed wpływem wolnych rodników i wzmacnia naczynia krwionośne
  • witamina B3- odpowiada za dobrą kondycję włosów oraz poprawia ukrwienie skóry i jej koloryt
  • witamina B5- przyspiesza porost włosów, witamina B6- reguluje pracę gruczołów łojowych i zapobiega wypadaniu włosów
  • witamina B9(kwas foliowy)- regeneruje komórki skóry i chroni ją przed wpływem czynników zewnętrznych

Krótko mówiąc ciało człowieka nie jest w stanie przetrwać, bez odpowiedniego doboru witamin, ale to już leży w kwestii osobistej każdego człowieka, to on musi zdecydować, czy wybiera zdrowy posiłek, czy szybki „fast food”.

Wszystko w życiu jest od siebie uzależnione, najlepszym przykładem jest właśnie wpływ diety na urodę, gdzie aby żyć długo i szczęśliwie, należy odpowiednio się odżywiać i uprawiać sport, albowiem „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

KOMENTARZE

  1. Bożena pisze:

    Niezbędne witaminy dla zdrowia i urody zapewniają mi soki z warzyw i owoców z dodatkiem przypraw i ziół wg. przepisów https://terapiasokami.pl/skora-wlosy-paznokcie-soki. Do tego aktywny wysiłek na świeżym powietrzu i relaksacja.

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>