5 pytań do dr Krzysztofa Gojdzia

Medycyna estetyczna kojarzy się stereotypowo ze starszymi, sfrustrowanymi bogaczkami, które inwestują masę pieniędzy, żeby wyglądać jak nieudana podróbka ulubionej gwiazdy. A jak jest naprawdę? W pięciu pytaniach do dr. Krzysztofa Gojdzia, znanego lekarza medycyny estetycznej, obalamy mity na temat poprawiania urody

Krzysztof Gojdź- lekarz medycyny estetycznej / fot. Materiały Prasowe

Krzysztof Gojdź- lekarz medycyny estetycznej / fot. Materiały Prasowe

rozmawiała: Wiktoria Aleksandra Barańska

Czy medycyna estetyczna jest tylko dla bogatych?

Krzysztof Gojdź: Zabiegi są drogie, ale warte zainwestowania pieniędzy. Często wydajemy kilka tysięcy rocznie na kremy, które działają powierzchownie. Lepiej zaoszczędzić np. na ,,wampirzy zabieg”, który jest o wiele skuteczniejszy, a efekt utrzyma się dłużej. Zabieg polega na wstrzykiwaniu osocza bogatopłytkowego pobranego z własnej krwi. Brzmi przerażająco, ale pozwala uzyskać naturalny, nie przerysowany efekt wygładzenia zmarszczek.

Czy zawsze warto poprawiać części ciała o nieakceptowanym wyglądzie?

Krzysztof Gojdź: Często odsyłam pacjentów, którzy chcą zmienić sobie nos czy usta, bo bez ich charakterystycznego kształtu twarz straciłaby swój charakter. Ludzie przychodzą i proszą o usta Angeliny Jolie, w ogóle nie biorąc pod uwagę, że nie pasowałyby do kształtu ich twarzy. W takich sytuacjach chodzi o fanaberię, a nie prawdziwy kompleks.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

Krzysztof Gojdź: Ja swoim pacjentom gwarantuję bezpieczeństwo swoim ciałem, ponieważ wszystkie zabiegi – poza ginekologią estetyczną – przetestowałem na sobie. Chcę być uczciwy, kiedy coś polecam. A jeśli wiem, że z jakimś problemem lepiej poradziłby sobie inny lekarz, odsyłam do niego. Dobro pacjenta przede wszystkim.

Czy na zabiegi decydujemy się bardziej ze względu na ciało czy psychikę?

Krzysztof Gojdź: Jedno i drugie. Przede wszystkim ważne jest to, co w głowie – jeśli widzę, że czyjś
problem jest przede wszystkim psychiczny, to wysyłam taką osobę na terapię. Czasami te osoby wracają i dziękują, a czasami mówią, że utwierdziły się w decyzji o zabiegu. Jeśli ktoś jest pewien, że dzięki zmianie okolicy ciała, będącej dla niego przyczyną największych kompleksów, jego jakość życia znacząco się polepszy, to podejmuję się zabiegu.

Czy zabiegi medycyny estetycznej w którymś momencie życia są koniecznością dla każdego?

Krzysztof Gojdź: Niekoniecznie. Niektórzy całe życie dobrze się czują w swoim ciele i nie widzą potrzeby poprawiania czegokolwiek – wtedy fantastycznie, niech tego nie robią. Jeśli jednak zmarszczki odbierają radość życia, warto ją odzyskać!

Wiktoria Aleksandra Barańska

 

„Twoja twarz- Twój charakter” Krzysztof Gojdź / fot. Materiały prasowe

„Twoja twarz- Twój charakter” Krzysztof Gojdź / fot. Materiały prasowe

 

 

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>