Z czego składają się kule kąpielowe?

Dla uprzyjemnienia sobie kąpieli warto dodać do niej specjalne kule kąpielowe. Można je kupić w drogeriach oraz w supermarketach na działach kosmetycznych. Są jednorazowego użytku i powodują, że woda w kąpieli pięknie pachnie i nabiera właściwości zmiękczających i wygładzających naskórek. Nie trzeba jednak kupować kuli w sklepie, gdyż można je wykonać własnoręcznie. W jaki sposób? Co znajduje się w tych „magicznych” kulach?

fot. Fotolia

fot. Fotolia

Standardowe kule do kąpieli
Najczęściej musujące kule do kąpieli, które sprawiają, że relaks w domowej wannie staje się jeszcze lepszy, składają się z sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego. Takie produkty każdy z nas posiada w swoim domu, więc przynajmniej teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby kule wykonać własnymi siłami w domu.

Kule do kąpieli można zrobić przy niewielkim nakładzie sił i środków finansowych. Aby je wykonać, można skorzystać z asortymentu sklepu internetowego EcoFlores. Kule kąpielowe będą składały się z dokładnie takich elementów, które chcielibyśmy w nich znaleźć – bez zbędnych konserwantów i barwników. Będą też znacznie tańsze niż ich gotowe odpowiedniki, jakie można kupić w wielu punktach handlowych i w internecie.

Kule do kąpieli hand made
Kupując zestaw do produkcji kul do kąpieli, wraz z formą do ich wykonania, można przystąpić do produkcji tego gadżetu. Podstawowe substancje, jakie wykorzystamy do zrobienia kul to wspominana soda oczyszczona (tj. wodorowęglan sodu) oraz kwasek cytrynowy. Dzięki tym dwóm substancjom kula po zetknięciu z wodą zaczyna musować, a na powierzchni wody pojawiają się charakterystyczne bąbelki – czyli dwutlenek węgla.

Zarówno soda, jak i kwasek mają postać sproszkowaną, dlatego dla wykonania kul do kąpieli konieczne jest znalezienie substancji, która je zlepi ze sobą. Można tego dokonać z wykorzystaniem oleju lub masła. Inną metodą będzie dodanie do produktów sypkich niewielkiej ilości wody lub oczaru, ale trzeba wiedzieć, kiedy masa będzie miała właściwą konsystencję dla kul kąpielowych. Do produktów tych dołącza się jeszcze olejki eteryczne, wybrane kompozycje zapachowe i ewentualnie barwniki. Kule można formować ręcznie lub z zastosowaniem specjalnych foremek, co jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Prócz tego do produkcji domowych kul musujących do kąpieli przyda się miska, mieszadło i waga. Po połączeniu produktów sypkich, z olejkiem eterycznym, zapachową kompozycją oraz masłem lub olejem powstanie kula, którą można umieścić w formie, zlepić i zostawić na 12 godzin aż do wyschnięcia.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>