Jak przekonać swojego mężczyznę, żeby dbał o dłonie?

Dla kobiet męskie dłonie są jednym z najważniejszych wyznaczników atrakcyjności. Potwierdziły to badania przeprowadzone przez IR Center na zlecenie marki Semilac. Większość panów podchodzi jednak do tematu ostrożnie i niechętnie sięga po produkty do manicure. Jak przekonać swojego mężczyznę, że zadbane dłonie i paznokcie są dla nas czasami ważniejsze od tego, w jaki sposób się ubiera?

Zadbanie dłonie są równie ważne, jak ubiór

Zadbanie dłonie są równie ważne, jak ubiór/ fot. materiały prasowe

Nawilżona skóra, paznokcie o ładnym kształcie, w dodatku pomalowane najmodniejszymi kolorami. To pewne, że kobiety zwracają uwagę na wygląd dłoni, a co się z tym wiąże: pielęgnują je. Jak wynika z badań, mężczyźni również są świadomi, że powinni o nie dbać, jednak ich pielęgnacja ogranicza się często do minimum. Czy i jak to zmienić? Czy dbanie o dłonie jest… niemęskie?

Dłonie to część ciała ważna szczególnie dla kobiet – ponad 80% z nich deklaruje, że zawsze zwraca uwagę na wygląd swoich dłoni. Ponadto, co druga z badanych patrzy na ręce również innych pań. Tymczasem dobrze i schludnie wyglądające rączki powinny być ważne tak samo i dla płci przeciwnej. I choć jedynie 4,3% badanych mężczyzn wskazało, że faceci nie muszą w ogóle dbać o wygląd swoich dłoni, a aż 3 na 4 badanych uważa, że powinno się je pielęgnować codziennie, to jednak nadal w środowisku męskim panuje związane z tym tematem tabu. Ponad 70% „samców” nigdy nie korzysta z zabiegów w gabinecie kosmetycznym i niemal tyle samo z nich nie wykonuje pełnego manicure. Polacy są skłonni nałożyć krem nawilżający, ale już pozostałe zabiegi są w ich przekonaniu zarezerwowane dla kobiet. Jak zwalczyć te stereotypy?

Badania na temat męskich dłoni

Badania na temat męskich dłoni/ fot. materiały prasowe

Siła rekomendacji

Badania udowodniły, że niezastąpiona jest kobieca rekomendacja. To właśnie panie są w stanie zmienić nawyki swoich partnerów, braci, ojców czy przyjaciół. Blisko 40% panów deklaruje, że do dbania o dłonie mogłaby ich skłonić żona lub partnerka, jednak kobiety, chociaż wymagają od swoich mężczyzn pielęgnacji dłoni, nie wykorzystują w tym względzie siły swojej perswazji. 38,2% pań deklaruje, że „od czasu do czasu” zachęca płeć przeciwną w swoim otoczeniu do dbania o dłonie i paznokcie, a tylko co trzecia robi to bardzo często. Jednocześnie 1/3 panów wskazuje, że zachęcano ich do tego sporadycznie, a tylko co piąty jest namawiany do tego regularnie. „Wielu mężczyzn, głównie z powodu stereotypów, nawet nie myśli o tym, żeby zadbać o swoje dłonie. W zmianie tej postawy ważną rolę pełnią panie. Kobieta może powiedzieć partnerowi, jak ważne jest to dla niej i zachęcić go do wizyty w salonie kosmetycznym” – tłumaczy psycholog Magdalena Chorzewska. Innym sposobem jest także wspólne wykonywanie manicure. „To może być świetna okazja do bycia razem. Dotykanie dłoni jest intymną sytuacją, a efekt tego dotyku może być dodatkowym afrodyzjakiem dla związku” – dodaje psycholog.

Jak podkreśla Magdalena Chorzewska, siła kobiecej perswazji w kontekście wyborów mężczyzny bywa nieoceniona. To kobiety często uczą swoich partnerów, jak mają się ubierać, w czym dobrze wyglądają, ale także jak mają o siebie zadbać. Jeśli ważne są dla nas zadbane dłonie, to warto powiedzieć o tym swojemu partnerowi. Może być to pierwszy i ważny krok do zmiany postawy męskiej części społeczeństwa i przekonania ich, że dłonie są wizytówką każdego mężczyzny, a ich pielęgnacja wcale nie jest niemęska.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>