Masz suchą skórę? Balsam do ciała będzie dla ciebie idealny

Sucha skóra nie tylko nie wygląda estetycznie, ale potrafi bardzo uprzykrzyć nam życie. Początkowo objawia się jedynie szorstkością, jest nieprzyjemna w dotyku, mało delikatna i kobieca. Brak odpowiedniej reakcji powoduje, że problem się nasila, pojawiają się większe zaczerwienienia, podrażnienia, świąd oraz pieczenie, skóra może nawet pękać, a to wywołuje ból

Balsam do ciała to podstawa pielęgnacji! / fot. Pixabay

Balsam do ciała to podstawa pielęgnacji! / fot. Pixabay

Sucha skóra – poznajmy ją bliżej

Tak naprawdę rozpoznanie suchej skóry nie jest trudne, objawy widoczne są gołym okiem. Przede wszystkim jest nieprzyjemna w dotyku, szorstka i wykazuje się tendencją do ściągania i łuszczenia się. Trzeba jednak wiedzieć, że bardzo często jest ona również cienka i szczególnie delikatna. Nawet kontakt z wodą może spowodować nieprzyjemne uczucie podrażnienia i swędzenia.

Przyczyn suchej skóry trzeba szukać nie tylko w środowisku zewnętrznym, ale też wewnątrz naszego organizmu. Może mieć to podłoże genetyczne lub być objawem niektórych chorób, np. cukrzycy lub niedoczynności tarczycy. Bardzo często również niedobór składników odżywczych powoduje osłabienie płaszcza lipidowego. Nie należy jednak lekceważyć słońca, wiatru, niskich i wysokich temperatur. To one są w dużej mierze winowajcami naszych dolegliwości.

Zapobiegać, nie leczyć!

To jedna z największych mądrości życiowych i trudno się z nią nie zgodzić, kiedy uświadomimy sobie, że nie musimy doświadczać przykrych stanów suchej skóry, a cieszyć się jej gładkością i delikatnością. Nie bez powodu to balsam nawilżający do ciała stał się jednym z podstawowych kosmetyków na półkach już nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Bogaty w takie składniki, jak mocznik czy lipidy, skutecznie zapobiega utracie wody. Olejki i ekstrakty roślinne wygładzają skórę i oczywiście dostarczają fantastycznych wrażeń zapachowych. Balsam nawilżający do ciała często zawiera również witaminy A i E, które przeciwdziałają starzeniu się skóry. W ten sposób zanim jeszcze pojawia się problem, my natomiast już nie musimy się nim martwić.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>