Jak można wygładzić zmarszczki przy użyciu toksyny botulinowej?

Wiele kobiet chce wyglądać pięknie i młodo, więc są na bieżąco ze wszystkimi nowinkami, które pozwalają im osiągnąć ten efekt. Jednym ze sposobów na wygładzenie zmarszczek jest użycie toksyny botulinowej.

Chcesz znów poczuć się młodo? / fot. materiały prasowe

Chcesz znów poczuć się młodo? / fot. materiały prasowe

Jak to działa?

Toksyna botulinowa od wielu lat używana jest w medycynie. Początkowo wykorzystywana była w neurologii i okulistyce, jednakże coraz większą popularnością cieszy się także w dziedzinie medycyny estetycznej. W toksynie botulinowej zawarte jest oczyszczone białko, wytwarzane przez bakterię Clostridum botulinum. Działanie toksyny botulinowej polega na zablokowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego – zahamowane zostaje wydzielanie acetyloholiny, w efekcie czego następuje czasowe wyłączenie pracy mięśni mimicznych. Osiągnięty skutek polega na rozluźnieniu mięśni, dzięki czemu następuje wygładzenie skóry i likwidacja zmarszczek. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej w Aspalia nie poprawi jednak elastyczności skóry czy jej faktury. W tym celu warto skorzystać z innych metod, które zapewnią skórze odpowiednie nawilżenie.

Wskazania do zabiegu z użyciem toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa, potocznie zwana także botoksem, stosowana jest najczęściej w górnej części twarzy. Można nią wygładzić zmarszczki mimiczne poziome na czole, a także tak zwaną lwią zmarszczkę – czyli pionową zmarszczkę między brwiami oraz kurze łapki, czyli zmarszczki w okolicach oczu. Botoks stosowany jest także w celu uniesienia brwi czy kącików ust, leczenia bruksizmu oraz nadpotliwości czy redukcji uśmiechu dziąsłowego. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej stosować można u osób w wieku od 20 do 70 lat, które chcą wyeliminować pojawiające się na twarzy zmarszczki. Najlepsze efekty uzyskać można stosując botoks na zmarszczki, które dopiero się pojawiły. Zabieg daje zauważalne efekty u 90% osób. Istnieje niewielka grupa osób, u których zabieg ten nie przyniesie efektów, jednak jest to uwarunkowane indywidualnie.

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>