Kosmetyki dla skóry wrażliwej – pielęgnacja

Kosmetyki dla skóry wrażliwej, służące do pielęgnacji powinny ją nawilżać i zatrzymywać wodę wewnątrz skóry. Zapobiega to starzeniu się cery i zapewnia jej młody wygląd. Produkty do pielęgnacji nie powinny podrażniać delikatnej skóry, dlatego należy wybierać takie, które są hipoalergiczne i nie zawierają drażniących substancji

Kosmetyki do skóry wrażliwej

Kosmetyki dla skóry wrażliwej, służące do pielęgnacji powinny ją nawilżać i zatrzymywać wodę wewnątrz skóry / fot. materiały prasowe

Kosmetyki dla skóry wrażliwej, służące do pielęgnacji powinny ją nawilżać i zatrzymywać wodę wewnątrz skóry. Zapobiega to starzeniu się cery i zapewnia jej młody wygląd. Produkty do pielęgnacji nie powinny podrażniać delikatnej skóry, dlatego należy wybierać takie, które są hipoalergiczne i nie zawierają drażniących substancji.

Skóra wrażliwa bardzo często przejawia skłonności do alergii lub atopowego zapalenia skóry, więc dobór kosmetyków do pielęgnacji powinien być zależny od indywidualnych potrzeb. Warto jednak wybierać takie produkty, które zawierają w sobie aloes łagodzący podrażnienia oraz kwas hialuronowy o wysokim działaniu nawilżającym.

Kosmetyki dla skóry wrażliwej – dermokosmetyki

Najlepszymi kosmetykami dla skóry wrażliwej są dermokosmetyki. Są to produkty, które można kupić w aptece. Proces ich wytwarzania łudząco przypomina powstawanie leków, a ich działanie zostało potwierdzone wieloma badaniami. Dermokosmetyki zawierają w swoim składzie substancje aktywne w o wiele wyższym stężeniu niż inne produkty do pielęgnacji. Dzięki temu pomagają w różnego rodzaju problemach z cerą. Nadają się do skóry wrażliwej, gdyż nie zawierają konserwantów, ani drażniących substancji zapachowych, które mogą powodować uczulenia. Niewątpliwą zaletą dermokosmetyków jest to, że są hipoalergiczne. Oznacza to, że mogą być stosowane nie tylko u osób posiadających skórę wrażliwą, ale także u dzieci, alergików i u osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry.

Sprawdź ofertę kosmetyków do skóry wrażliwej firmy Sesderma: https://www.sesderma.pl/kategorie/skora-wrazliwa

Kosmetyki dla skóry wrażliwej – nawilżanie aloesem

Kosmetyki dla skóry wrażliwej bardzo często wykorzystują naturalne składniki, takie jak aloes łagodzący podrażnienia. Jest on obecny w takich produktach, jak na przykład seria kosmetyków Hidraloe marki Sesderma. Ta roślina nie tylko doskonale nawilża, ale ma także działanie regenerujące i przeciwzapalne. Wyciąg z aloesu to popularny składnik kuracji przeciwstarzeniowych.

Kosmetyki dla skóry wrażliwej z kwasem migdałowym

Kosmetyki dla skóry wrażliwej zawierające kwas migdałowy mogą być dobrane do indywidualnych potrzeb, gdyż ta substancja może występować w różnych stężeniach. Dzięki temu nie podrażniają, ale w delikatny sposób rozjaśniają, przeciwdziałają fotostarzeniu i widocznie odmładzają.

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>