Moda na baby shower

Organizowanie baby shower jest raczej anglosaskim zwyczajem, jednak coraz częściej podobne uroczystości można napotkać również w innych częściach świata – także i w Polsce. To teraz prawdziwa moda! Baby shower to przyjęcie dla przyszłej mamy i jej dziecka, na którym pojawiają się bliscy z prezentami dla niej i maluszka. Jak modnie zorganizować tą uroczystość?

 

baby shower impreza ciąża

To wyjątkowy czas dla młodej mamy. niech spędzi go jak najlepiej! / fot. materiały prasowe

Baby shower krok po kroku

Oczywiście, wszystko zależy od tego jak podobne spotkanie widzą przyszli rodzice – czy chcą by było ono kameralne, czy też może pragną jakiegoś większego przyjęcia? Zazwyczaj bardziej świętuje się jednak już narodziny maluszka, więc baby shower nie musi być wcale organizowane w sali balowej z całą rodziną. Zwykle jest to przyjęcie jedynie dla kobiet z rodziny i bliskich przyjaciółek – przyszła mama jest zaś gościem honorowym (mężczyźni świętują w swoim gronie tak zwane „pępkowe”). Baby shower organizowane jest w ostatnim miesiącu ciąży – i nie warto przejmować się zabobonami z przeszłości, że może to przynieść nieszczęście! Podobne przesądy istnieją w świadomości mieszkańców tyko kilku krajów – większa część Europy od dawna urządza przyjęcia dla przyszłych mam.

Przyjęcie organizuje się zazwyczaj w domu ciężarnej, jednak coraz częściej się to zmienia – kobiety w ciąży wolą oddać pieczę nad nim swojej bliskiej przyjaciółce lub specjalnym firmom cateringowym. Przekąski powinny być zdrowe, by nie zaszkodzić kobiecie w ciąży – pamiętajmy, że obowiązuje ją specjalna dieta. Wszystko powinno jednocześnie nawiązywać do maluszka, a więc na stole i ogólnie w mieszkaniu powinny pojawić się odpowiednie dekoracje. Gadżety do zdjęć i słomki do napojów – wszystko ma mieć dziecięce motywy. Świetne pomysły zainteresowani znajdą na przykład na stronie firmy Lily Decorations. Topper na tort, słomki, balony – modnie i z gustem.

Prezenty dla dziecka i mamy

Na baby shower nie można przyjść z pustymi rękami i w zwykłym stroju! Wszelkie gadżety powinny nosić ślady uroczystości na jaką są kupowane. Przyszła mama czasem sama tworzy listę potrzebnych rzeczy, a jeśli tak nie jest, zwyczaj nakazuje kupić coś z wyprawki dla maluszka – body, rajstopki, sukieneczki, spodenki, czapeczki, ale również większe akcesoria i rzeczy, na przykład wózek. Najmodniejszy prezent to tak zwane „baby monitors”, czyli gadżety, które pozwalają rodzicom wiedzieć co robi ich maluch, gdy na przykład są w sąsiednim pokoju. Rodzaj walkie talkie dla rodziców i ich maleństwa, ustawiany na półce w pokoju dziecka.

A w jaki sposób się ubrać? Najlepiej w pastelowe kolory lub na biało – to stosowny ubiór, pasujący do wszystkich dekoracji i radosnej okazji. Pamiętaj też, że kobieta w ciąży nie zawsze będzie w idealnej formie, może cierpieć np. na ból stawów w ciąży, może czuć się zmęczona czy ociężała. Niech to jednak nie przysłoni wam cudownie spędzonego czasu.

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>