Odchudzanie z profesjonalnym dietetykiem

Według różnych badań około połowa dorosłych kobiet w Polsce cierpi na nadwagę lub otyłość. Większość z nich próbuje walczyć z nadmiernymi kilogramami, wypróbowując różne modne diety odchudzające i suplementy diety reklamowane w telewizji, które jednak rzadko przynoszą oczekiwany efekt. Dużo większą skuteczność przynoszą plany dietetyczne opracowane przez specjalistów, którzy do każdego pacjenta podchodzą w sposób indywidualny i kompleksowy.

waga odchudzanie dietetyk dieta

Odważ się osiągnąć trwałe efekty! / fot. Fotolia.pl

Po pierwsze: określenie przyczyn nadwagi lub otyłości

Profesjonalni dietetycy zawsze rozpoczynają pracę z pacjentem od znalezienia przyczyny jego nadmiernej masy ciała. Odchudzanie w olsztyńskim Centrum Polkard zawsze zaczyna się od wywiadu z pacjentem, w którym lekarz analizuje jego styl życia i sposób odżywiania, poznaje jego dotychczasowe ewentualne choroby i inne czynniki mogące mieć wpływ na rozwój otyłości (np. czynniki genetyczne, ciąża, stres, leki itd.). W przypadku kobiet konieczne są często badania poziomu hormonów, gdyż za otyłość u pań często odpowiedzialna jest np. niedoczynność tarczycy lub związane z wiekiem obniżenie poziomu testosteronu i DHEA. Dopiero po zbadaniu stanu zdrowia pacjenta i przeanalizowaniu jego trybu życia, lekarz jest w stanie określić przyczynę nadwagi, która jest niezbędna do opracowania skutecznej terapii odchudzającej.

Po drugie: precyzyjny plan żywieniowy i zalecenia zmiany trybu życia

Leczenie nadwagi i otyłości zawsze wiąże się ze zmianami dotychczasowego życia. Nawet jeśli osoba otyła cierpi na jakieś choroby, zmiana diety jest konieczna. Plany żywieniowe opracowane przez specjalistów dietetyków są jednak zupełnie inne od znanych z Internetu diet odchudzających. Przede wszystkim dietetyk zaleca trwałą zmianę sposobu odżywiania (modne diety obiecują utratę kilogramów nawet w ciągu 7 dni), zaś samą dietę opracowuje na podstawie zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia dotyczących dostarczania organizmowi właściwą ilość składników odżywczych. Dieta opracowana przez specjalistę jest więc bezpieczna dla organizmu, nawet jeśli ogranicza ilość spożywanych kalorii. Dodatkowo taki indywidualny plan dietetyczny uwzględnia preferencje kulinarne pacjenta, dzięki czemu zdrowe odżywianie nie jest dla niego uciążliwe.

Odchudzanie pod okiem lekarza specjalisty niemal zawsze przynosi oczekiwany efekt, który jest trwały (pod warunkiem trzymania się zaleceń dietetycznych) i bezpieczny dla zdrowia, a także zazwyczaj nie wiąże się z dużymi wyrzeczeniami.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>