Zdążyć przed północą – top 4 zabiegi

Każda z nas pragnie być piękna. Szczególnie podczas wyjątkowych okazji. Jeśli chcemy wyglądać dobrze podczas balu sylwestrowego, warto pomyśleć o pielęgnacji i regeneracji skóry nieco wcześniej. Pośpiech jest bowiem w przypadku odmładzania bardzo złym doradcą. Jakie zabiegi polecane są przed wielkimi wyjściami? I kiedy należy je zrobić, by uzyskać jak najbardziej optymalny efekt?

fot. Fotolia

fot. Fotolia

Dwa-cztery tygodnie przed – nici liftingujące
Chociaż nici liftingujące w ostatnich czasach zyskują coraz większą popularność, to wciąż są pacjentki, które się ich boją. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie. Często używam nici prostych lub screw i jeśli już pacjentka zdecyduje się na ten zabieg, zawsze jest zadowolona z efektów. Nici równomiernie wygładzają zmarszczki na twarzy oraz podnoszą opadające policzki, występujące u osób po 45. roku życia.  Podanie ich pod skórę (niezależnie od partii ciała lub twarzy) jest całkowicie bezbolesne, ponieważ stosuje się znieczulenie iniekcyjne. Mogą się natomiast pojawić niewielkie obrzęki lub siniaki, które da się ukryć pod odpowiednim makijażem i które znikają maksymalnie po dwóch dniach.

Mogę śmiało powiedzieć, że dobrze wykonany zabieg z użyciem nici zastępuje w jakimś sensie lifting chirurgiczny, ponieważ wyraźnie napina skórę. Rezultat widoczny jest już po dziesięciu-piętnastu minutach od zaaplikowania nici, jednak pełny efekt widać po około dwóch-czterech tygodniach. Dlatego właśnie z takim wyprzedzeniem przed Sylwestrem zalecałabym ich użycie.

Dwa-cztery tygodnie przed – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt odmłodzenia, nici często łączy się z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym. Można też zastosować mezoterapię jako samoistny zabieg. W tym przypadku realnie odmładzamy poprzez regenerację skóry. Efekty po osoczu bogatopłytkowym są więc zupełnie inne niż np. po wypełniaczach czy botulinie. Tu skóra jest odmładzana niejako „od środka” poprzez procesy regeneracyjne, dlatego w rezultacie staje się bardziej świeża, pełna blasku, a drobne zmarszczki znikają.

Mezoterapia świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku likwidacji poziomych bruzd na szyi. Osocze podawane w te miejsca za pomocą iniekcji, działa jak „eliksir młodości”. Silnie stymuluje komórki do wytwarzania nowej elastyny i kolagenu, dzięki czemu skóra jest gładsza, jędrniejsza i bardziej zregenerowana. Widać to najbardziej po dwóch tygodniach. Jeśli natomiast zdecydujemy się na zabiegi w seriach (dające mocniejszy rezultat), warto zacząć co najmniej miesiąc przed wielkim wyjściem.

Dwa-cztery tygodnie przed – kwas hialuronowy
Jeśli chcemy mieć ładniejsze usta, można zastosować też zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Dzięki niemu usta stają się większe, pełniejsze i bardziej jędrne. Często wystarcza mała ampułka kwasu, aby osiągnąć ładny, naturalny efekt. Jeśli jednak kwasu hialuronowego poda się za dużo, usta stają się twarde i wyglądają sztucznie.

Kwas hialuronowy stosuje się z równym powodzeniem na zmarszczki mimiczne nosowo-wargowe. Ponieważ zdarza się, że po zabiegu nadal występuje pewna asymetria, po dwóch tygodniach wymagane jest dostrzyknięcie preparatu dla uzyskania jeszcze lepszego efektu końcowego. Dlatego doradzam zrobienie tego zabiegu na dwa – cztery tygodnie przed Sylwestrem, chociaż w niektórych przypadkach może wystarczyć nawet tydzień.

4 dni przed – botulina
Botulina jest zdecydowanie najszybciej działającą metodą odmładzania. Głównie stosowana jest do usuwania zmarszczek mimicznych oraz tzw. lwiej zmarszczki na czole. Zmarszczka ta daje groźny wygląd pacjentom i mocno odznacza się na twarzy.
Wiem, że niektórzy lekarze podają w to miejsce wypełniacze, ale wg mnie to nie jest najlepsze rozwiązanie, bo po pierwsze – przy nasilonej mimice kwas hialuronowy będzie działał krótko, po drugie – w tym miejscu są naczynia krwionośne i wypełniacz może na nie naciskać. Na lwią zmarszczkę zdecydowanie najlepsza jest toksyna botulinowa. Jeszcze innym wskazaniem dla jej zastosowania są zmarszczki poprzeczne. Zabieg jest szybki, wystarczy kilka wkłuć. Efekty widać już po czterech dniach, dlatego można go nazwać typową metodą „last minute”.

Informacje o ekspercie:
Dr Urszula Brumer – lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki pacjenta do leczenia m.in. blizn. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>