Ujędrnianie skóry za pomocą fal ultradźwiękowych, czyli zabieg HIFU

Obecnie kliniki kosmetyczne oferują całą gamę zabiegów na poprawienie elastyczności cery. Warto wśród nich wymienić charakteryzującą się wysoką skutecznością terapię HIFU, czyli high-intensity focused ultrasound. Jak mówi nazwa, zabieg wykorzystuje ultradźwięki o dużej mocy, aby pobudzić podskórne tkanki do wytwarzania kolagenu. Skutkuje to nadaniem cerze jędrności oraz jej wizualnym odmłodzeniem.
hifu-beauty-test

Na co pomaga HIFU i kiedy warto się zdecydować?

Zabieg polecany jest osobom niezadowolonym z elastyczności skóry, pragnącym polepszyć jej stan i zregenerować komórki. Zjawisko termiczne, powstające w procesie podgrzewania tkanek do temperatury 60-70 stopni, wpływa na pobudzenie fibroblastów i inicjuje produkcję kolagenu.
Mechaniczny aspekt zabiegu skupia się na wytwarzaniu małych pęcherzyków gazu i tworzeniu wysokiego ciśnienia, które niszczy komórki, aby w ich miejsce mogły powstać nowe. Terapia za pomocą ultradźwięków pomaga w zwalczeniu negatywnego wpływu grawitacji na skórę, a także w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej. Decydują się na niego osoby w każdym wieku, z zamiarem poprawienia kondycji swojej cery, głównie w obszarze twarzy oraz szyi.

hifu1-beauty-test

Profesjonalne narzędzie do wykonywania zabiegu

Wykonując terapię, konieczne jest posługiwanie się specjalnym zestawem z głowicą zabiegową, takim jak np. Medika HIFU. Narzędzie może być obsługiwane jedynie przez wykwalifikowany personel, który jest w stanie określić parametry głębokości wnikania ultradźwięków.
Do regulacji przeznaczone są kartridże, odpowiadające za odpowiednie lokowanie energii pod skórą. Urządzenie posiada wygodny dotykowy pulpit sterowania z menu w języku polskim oraz gotowymi programami zabiegowymi, co ułatwia przygotowanie do pracy.
Obudowa jest wykonana z materiału Corian o wysokiej jakości, antybakteryjnego i łatwego w czyszczeniu. Zestaw składający się ze stacji bazowej oraz głowicy z wymiennymi kartridżami stanowi kompletne i funkcjonalne narzędzie do wykonywania HIFU.

Przebieg terapii HIFU krok po kroku

Przystępując do zabiegu należy się upewnić, że wybrana klinika medycyny estetycznej posiada w swoim zespole wykwalifikowany personel oraz dobrej jakości sprzęt najnowszych generacji.
Przed wykonaniem HIFU zostaje przeprowadzony wywiad lekarski, który ma na celu sprawdzenie, czy pacjent nie ma dolegliwości, uniemożliwiających poddanie się terapii.
Sam zabieg polega na przesuwaniu głowicą po powierzchni skóry i skupianiu na warstwach podskórnych wiązek fal ultradźwiękowych. Podgrzanie do wysokich temperatur sprawia, że tkanka koaguluje, przez co kolagen ulega przemodelowaniu. Proces powoduje intensywne procesy regeneracyjne w komórkach, co przynosi z czasem doskonały efekt jędrności cery.

Nadawanie jędrności za pomocą fal ultradźwiękowych

Zabieg HIFU jest nieinwazyjnym i w pełni bezpiecznym sposobem na poprawienie napięcia cery. Wymienia się go wśród najbardziej skutecznych sposobów na udany lifting twarzy. Zabieg stosuje się często w celu redukcji kurzych łapek oraz zmarszczek w okolicy nosa.
Wnikające w głąb tkanek fale powodują pożądany skutek niszczenia i regeneracji komórek, co wpływa na odmłodzenie cery. Efektem jest wyraźne zagęszczenie skóry, jędrność oraz jej uniesienie, szczególnie, jeśli chodzi o obszar policzków. HIFU wykonuje się także w celu pozbycia się rozstępów oraz blizn na całym ciele, nie tylko w okolicy twarzy.

HIFU jako sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej

Regulowana głębokość wnikania ultradźwięków sprawia, że HIFU można poddać praktycznie dowolny obszar skórny. Szczególnie przydaje się to przy zastosowaniach dotyczących pobudzania komórek do pozbywania się tłuszczu.
Kobiety po porodzie oraz nagłej stracie wagi mogą wykorzystać terapię, licząc na efekt ożywienia zwiotczałej skóry i poprawienia jej elastyczności. Przy zastosowaniu odpowiedniego trybu pracy urządzenia i skupieniu fal na głębszych warstwach tkanki dochodzi do rozbijania tłuszczu. W rezultacie uzyskuje się efekt wyszczuplenia i pobudzenia komórek do poprawy jędrności.

Trwałość efektów oraz jak często trzeba wykonywać zabieg?

Pierwsze efekty wykonania zabiegu są widoczne nawet po kilku dniach, a pełnia wizualnej poprawy stanu skóry zostaje osiągnięta po 3 miesiącach. Tak duża ilość czasu wynika z tego, że dopiero wtedy kończą się procesy regeneracyjne cery i odnawianie się kolagenu zostaje wstrzymane.
Skóra staje się jędrna oraz zagęszczona, a także widocznie uniesiona, co nadaje jej młody wygląd. Rezultaty terapii utrzymują się długo – przy odpowiednim dbaniu o cerę, a także w zależności od indywidualnego stanu i właściwości skóry, od roku wzwyż. Zabieg jest delikatny i nieinwazyjny, stąd w razie potrzeby można go powtórzyć na tym samym, bądź innym obszarze ciała.

Zabiegi medycyny estetycznej są popularnymi i bezpiecznymi sposobami na poprawienie swojego wyglądu i nie trzeba się ich obawiać. Wykonane przez wykwalifikowanego specjalistę i na nowoczesnym sprzęcie HIFU może poprawić znacząco stan twarzy poprzez pozbycie się zmarszczek i uniesienie owalu. To pożądany efekt, prowadzący do wzrostu atrakcyjności i zatrzymania postępu lat.
Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>