Akcesoria skórzane do stroju

Portfele damskie, torebki czy paski do spodni to najpopularniejsze wyroby skórzane na świąteczne prezenty. Nic nie zastąpi ich specyficznego zapachu, doskonałej jakości i walorów estetycznych.

Klasyka może wiele / fot. materiały prasowe

Klasyka może wiele / fot. materiały prasowe

Z takiego prezentu ucieszy się każda kobieta, a gdy jeszcze prezenty te opatrzone są znaną marką nie ma możliwości, by prezent okazał się nietrafiony.

Kupując torebkę warto od razu dodać do niej portfel damski. Wielu stylistów projektując ten kobiecy niezbędnik robią to tak, że portfel jest w tym samym stylu co torebka, czasem jest jej mniejszą kopią. Razem stanowią nieodłączny komplet, który pięknie wygląda i doskonale się używa. W tym roku torebki są tak niezwykle różnorodne, że każdy model znajdzie swoją miłośniczkę. I mimo, że naturalna skóra nie jest już jedynym surowcem, z którego szyje się torebki, cały czas pozostaje najbardziej eleganckim i trwałym materiałem.

Zwykłemu śmiertelnikowi trudno sobie wyobrazić, że torebki ze skóry mogą kosztować kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych. A to tego portfele damskie za kilka tysięcy. Najtańsze z tych produktów są paski do spodni, chociaż i one mogą kosztować krocie. Cena tych damskich akcesoriów bierze się z jakości surowca, chociaż do niebotycznych cen prowadzą dodatki szlachetnych kruszców. Choćby torebka marki Hermes z krokodylowej skóry z dodatkami diamentów i platyny. Ale ponieważ taki luksus jest poza zasięgiem, nie warto go nawet omawiać.

Wiele firm odzieżowych wprowadza na rynek wyrafinowane modele torebek. Jednak są to najczęściej jednorazowe produkty, właściwie dzieła sztuki do jednorazowej prezentacji podczas wielkich wydarzeń modowych. Najczęściej torebki te składają się po prostu z kamieni szlachetnych i po pierwszej prezentacji pozostaną w gablotach do oglądania przez zwiedzających.

Z użytkowych modeli, najdroższe są torebki i portfele damskie, a także paski damskie wykonane z krokodylowej skóry. Jednak mogą one stanowić źródło zazdrości wyłącznie dla osób, które nie odczuwają dyskomfortu z noszenia wyrobów skórzanych pozyskiwanych wyłącznie w tym celu. Na szczęście na świecie funkcjonuje stosunkowo niewielka ilość kobiet, które noszą tego rodzaju wyroby. Dzięki nagłaśnianiu sposobów ich pozyskiwania, krokodylowe wyroby mają coraz mniej zwolenniczek.

 

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>