Alma Harmony XL Pro – co potrafi ten laser frakcyjny?

Z wiekiem nasza skóra traci swoją jędrność i sprężystość. Pojawiają się na niej zmarszczki, przebarwienia i inne nieestetyczne zmiany skórne. Co więcej, schorzenia dermatologiczne, takie jak trądzik różowaty, mogą pogłębiać problemy z cerą, pozostawiając trudne do ukrycia blizny i znamiona. Efektów starzenia się skóry nie zamaskują nawet najlepsze kremy, ponieważ działają one jedynie powierzchniowo. Prawdziwa terapia odbywa się w gabinetach medycyny estetycznej, przy użyciu komórek macierzystych, ultradźwięków lub lasera

Efekty laseroterapii przy użyciu Alma Harmony XL Pro z głowicą iPixel są widoczne są niemal natychmiast / fot. materiały prasowe

Efekty laseroterapii przy użyciu Alma Harmony XL Pro z głowicą iPixel są widoczne są niemal natychmiast / fot. materiały prasowe

Laser frakcyjny – co to jest?

Laser frakcyjny to jedna z najnowocześniejszych metod terapii i profilaktyki przeciwdziałającej wystąpieniu niekorzystnych zmian skórnych na naszym ciele.  W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy wykorzystywany jest laser frakcyjny Alma Harmony XL Pro, który dodatkowo posiada innowacyjną głowicę iPixel. Dzięki niej możliwe jest maksymalne zindywidualizowanie oddziaływania lasera na powierzchnię skóry danego pacjenta, co przyczynia się do osiągnięcia najbardziej satysfakcjonujących efektów zabiegu.

Laser frakcyjny Alma Harmony XL Pro jest często stosowany przez dermatologów, ponieważ posiada wyjątkowo szerokie spektrum zastosowania. Dzięki technologii zawartej w tym innowacyjnym urządzeniu możliwe jest leczenie takich niedoskonałości skóry, jak:

  • blizny,
  • rozstępy,
  • zmiany trądzikowe,
  • zmarszczki,
  • przebarwienia,
  • rozszerzone pory,
  • efekty fotostarzenia.

Skóra staje się promienna i wygładzona, dzięki czemu uzyskujemy efekt liftingu bez użycia skalpela. Zabieg jest wyjątkowo mało inwazyjny, a także praktycznie bezbolesny (nie wymaga zastosowania znieczulenia).

Jak działa laser frakcyjny Alma Harmony XL Pro?

Innowacyjna metoda laseroterapii z wykorzystaniem głowicy iPixel polega na wywoływaniu mikrouszkodzeń w skórze pacjenta i przeplataniu ich z tzw. mostkami tkanek nienaruszonych. Prowadzi to do przerwania struktury naskórka i jego złuszczenia, a dodatkowo prowokuje wzmożoną produkcję kolagenu. W konsekwencji wywołuje to efektu liftingu i odmłodzenia wyglądu skóry. Uszkodzenia powstające pod wpływem lasera mają wielkość pixeli, dzięki czemu są niewidoczne gołym okiem. Proces gojenia trwa do 28 dni, a w tym czasie pacjent może bez przeszkód wykonywać swoje codzienne aktywności, z uwzględnieniem zaleceń pozabiegowych. Produkcja nowych komórek naskórka oraz większej ilości kolagenu pozwala na ujędrnienie tkanek, ale również spłycenie widocznych na ich powierzchni niedoskonałości (np. blizn czy rozstępów). Zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia. Laser wywołuje uczucie podobne do ukłucia igłą, dlatego też typową praktyką jest schładzanie skóry pacjenta zimnym powietrzem w czasie pracy.

Efekty laseroterapii przy użyciu Alma Harmony XL Pro z głowicą iPixel są widoczne są niemal natychmiast. Pełna kuracja obejmuje od 3 do 5 sesji wykonywanych w dwutygodniowych odstępach czasowych. Należy pamiętać, aby w okresie gojenia (po zabiegu u między zabiegami) przestrzegać zaleceń dermatologa w zakresie higieny i pielęgnacji skóry po użyciu lasera.

Przede wszystkim należy chronić miejsca zabiegowe przed działaniem szkodliwych czynników, takich jak promienie UV. W związku z tym zalecane jest stosowanie kremów z filtrem o wartości SPF 50, nawet w niezbyt ciepłe czy słoneczne dni. Ponadto przez kilka tygodni należy powstrzymać się od wykonywania agresywnych zabiegów na skórę, takich jak peelingi czy mikrodermabrazja. Niewskazane jest także korzystanie z sauny czy basenu, natomiast warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji odpowiednio dobrane dermokosmetyki.

źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>