Jak zdobić paznokcie – poznaj ponadczasowe hity

Pięknie pomalowane, idealnie zadbane paznokcie to wspaniała wizytówka każdej kobiety. Jeśli jednak chcemy mocniej wyróżnić się w tłumie, śmiało możemy zdecydować się na paznokcie bogato zdobione. To, jakie dokładnie one będą, zależy od okazji oraz tego, co tak naprawdę nam się podoba. W ofertach salonów manicure znajdują się bowiem tak różnorodne techniki i rodzaje zdobień, że z łatwością znajdziemy coś odpowiadającego naszemu gustowi. Poniżej prezentujemy tylko kilka z najczęściej pojawiających się możliwości

Jak zdobić paznokcie? / fot. Canva

Jak zdobić paznokcie? / fot. Canva

Popularne metody zdobienia paznokci

Jednym z prostszych sposobów pozwalających na to, by nasza płytka paznokciowa wyglądała wyjątkowo, są szablony do zdobienia paznokci. Jak je stosować? To nic skomplikowanego. Najpierw nanosimy na paznokieć główny lakier, który będzie stanowił tło wzoru. Czekamy aż on wyschnie (w przypadku lakieru tradycyjnego) bądź też utwardzamy go pod lampą UV/LED (w przypadku hybryd). Następny krok to delikatne naklejenie szablonu i pomalowanie go lakierem za pomocą pędzelka. Teraz pozostaje tylko odkleić szablon, poczekać aż lakier wyschnie bądź się utwardzi pod lampą i gotowe!

Równie nieskomplikowana w użyciu jest folia do zdobienia paznokci. Tu także najpierw malujemy paznokcie na kolor bazowy, a po wyschnięciu / utwardzeniu się lakieru przykładamy do niego matową stronę folii. Folię możemy odbić na całym paznokciu bądź tylko na jego fragmencie. Na koniec stosujemy top zgodnie z zaleceniami jego producenta i piękny, trwały wzorek już może cieszyć nasze oczy.

Gdy wybierasz się na imprezę sylwestrową, wesele czy bal karnawałowy zdobienie paznokci cekinami może być właśnie dla Ciebie. Ono jednak wymaga zdecydowanie więcej precyzji i wprawy niż propozycje wymienione wyżej. Przydadzą się tu też specjalistyczne narzędzia, zwłaszcza pęsety. Dlatego jeśli marzą Ci się paznokcie zdobione cekinami, najlepiej wybierz się do profesjonalnej manicurzystki która przygotuje dla Ciebie taką stylizację.

A co jeśli chodzi o zdobienie paznokci brokatem? Czy z nim poradzimy sobie sami? Tak, ale tylko pod warunkiem że jesteśmy nieco bardziej wprawieni w stylizacji paznokci. W tym wypadku na początku wykonujemy tradycyjny manicure, na przykład hybrydowy. Jego wykończeniem powinien być top z warstwą dyspersyjną, na którą nakładamy brokat. Na niego nakładamy kolejną warstwę topu i utwardzamy całość pod lampą UV/LED. Uzyskamy w ten sposób gładkie paznokcie z efektem wtopionego w nie brokatu. Chcąc uzyskać paznokcie o wykończeniu szorstkim nie musimy nanosić topu – wystarczy utwardzić brokat. Jednak taka stylizacja jest zdecydowanie mniej trwała.

źródło: materiał Partnera MK

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>