Na czym polega manicure japoński?

Gałęzie handlu oraz gospodarki cały czas się rozwijają, proponując swoim klientom nowe rozwiązania. Tak samo jest z różnego rodzaju usługami. Szczególną dziedziną jest ta, zajmująca się upiększaniem ludzkiego ciała. Chodzi konkretnie o salony kosmetyczne i to, co mogą zaproponować swoim klientom oraz klientom.

fot. Fotolia

fot. Fotolia

Różne rodzaje manicuru
Najogólniej można powiedzieć, że manicure to sztuka dbania o paznokcie. Wiadomo, że dłonie są wizytówką człowieka. To właśnie je jako pierwsze zauważa rozmówca, kiedy się z nami wita. Aby odnieść dobre wrażenie, należy zadbać o to, aby nasze dłonie były delikatne i zadbane. Jest na to kilka sposobów – można zająć się tym samemu w domu, lub wybrać się do salonu kosmetycznego. Jednym z takich miejsc, oferującym różne rodzaje manicuru, jest Centrum Urody Aleja Piękna, znajdujące się w Warszawie. Podstawą do tego, aby mieć piękne dłonie i zadbane paznokcie, jest na pewno używanie odpowiedniego kremu do rąk. Również podczas sprzątania czy mycia naczyń trzeba uważać, aby nie używać uczulających środków, a w szczególnych sytuacjach należy używać odpowiednich rękawic ochronnych. Kiedy mamy problem z pękającą skórą dłoni, szczególnie w czasie zimy, dobrze jest zafundować sobie w salonie kosmetycznym parafinę na dłonie. Kiedy chcemy zaimponować komuś odważnym kolorem czy wzorem na paznokciach, możemy skorzystać z usługi nałożenia manicuru klasycznego bądź hybrydowego, który utrzymuje się dłużej. W sytuacji, kiedy nie mamy problemu ze skórą na dłoniach, jednak nasze paznokcie wręcz wołają o pomoc, przyda nam się zupełnie inny zabieg.

Manicure japoński
Ci, którzy niewiele wiedzą o tego rodzaju manicurze lub jego nazwę czytają pierwszy raz, wyobrażają sobie zapewne egzotyczne wzory na miarę Japonii i makijażu tamtejszych gejsz. Niestety nieco się zawiodą, ponieważ ten zabieg nie skupia się na malowaniu wymyślnych wzorków, a bardziej właśnie na zadbaniu o same paznokcie, na ich regeneracji. Cały manicure jest bardzo prosty, jednak do jego wykonania potrzebne są specjalistyczne środki. Trwa od 30 do 40 minut i skupia się na wcieraniu i wmasowywaniu w płytkę paznokcia substancji odżywczych. Najpierw stosuje się pastę z witaminami oraz minerałami. Następnie zostaje naniesiony puder, który ma za zadanie zabezpieczenie warstwy pasty. Bardzo istotne jest to, że w okresie około miesiąca od zastosowania tego manicuru, paznokci nie można malować. Płytka będzie tak zabezpieczona i śliska, że żaden lakier nie będzie się mógł jej utrzymać. Dzięki temu, że ten rodzaj manicuru nie barwi płytki paznokcia, jest ona zalecana nie tylko dla kobiet, ale również mężczyzn, którzy mają problem z brzydko wyglądającymi i łamiącymi się paznokciami. Puder i pasta nadają paznokciom ładny, perłowy kolor i blask.

Istnieją takie rodzaje manicuru, które skupiają się jedynie na zewnętrznym wyglądzie paznokci. Aleja Piękna oferuje jednak zabiegi mające za zadanie głęboką regenerację płytki paznokcia, dzięki czemu problem łamliwych i rozdwajających się paznokci przestanie istnieć.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>