Metody zamykania naczynek-laser i elektrokoagulacja

Zamykanie naczynek to zabieg powszechnie stosowany przy problemach z rumieniem oraz „pajączkami”. Obydwa te zjawiska wynikają z nienaturalnego rozszerzania się naczyń włosowatych, umieszczonych bezpośrednio pod skórą. Jeżeli jest ona cienka i jasna, naczynka prześwitują przez nią, ale nie jest to tylko kwestia estetyki. Na skutek drażniących czynników, skóra może nieprzyjemnie piec czy też być gorąca.

Pozbądź się nieestetycznego problemu! / fot. materiały prasowe

Pozbądź się nieestetycznego problemu! / fot. materiały prasowe

Jak zamyka się naczynka laserem IPL?


W przypadku jasnej karnacji z widocznymi rozszerzonymi naczynkami, doskonale sprawdza się metoda, polegająca na emisji wgłąb skóry wiązki światła laserowego o odpowiedniej częstotliwości. Wnika ono w tkankę i zostaje pochłonięte przez hemoglobinę, zaś później zmienia się w energię cieplną, która wysusza wodę z naczynka i sprawia, że staje się ono obumarłe.

Wynikiem jest znacznie estetyczniejszy efekt na skórze. Już po pierwszym razie wiele pajączków znika, ale zamykanie naczynek bardzo często trzeba wykonać całą serią, by efekt był jak najlepszy.

Laser VPL na rumień

Przewlekły rumień pojawia się na twarzy delikatnej nie tylko na skutek ekspozycji na mróz czy wysoką temperaturę lub po wypiciu lampki wina. Niekiedy jest on już na tyle utrwalony, że nie znika. W takiej sytuacji pomoże laser VPL. Sprawdzi się także przy zamykaniu naczynek mniejszych, z którymi laser IPL sobie nie poradził.

Światło lasera VPL działa na podobnej zasadzie co IPL. Ma ono szerokie spektrum działania, zaś jedną z jego funkcji jest zamykanie naczynek. Oczywiście likwidacja rumienia w ten sposób to tylko początek walki o piękną skórę. W dalszym ciągu konieczna jest skrupulatna pielęgnacja, właściwa skórze naczynkowej oraz włączenie do diety produktów, zawierających witaminę K, uszczelniającą i wzmacniającą naczynia krwionośne.

Elektrokoagulacja

Zarówno w miastach, takich jak Warszawa, jak również w innych miejscowościach, w których funkcjonują dobre kliniki medycyny estetycznej, powszechnie stosuje się również elektrokoagulację, jako metodę zamykania naczynek. Polega ona na działaniu prądem o odpowiedniej częstotliwości.

Dzięki specjalnej elektrodzie, dotykającej każde rozszerzone lub pęknięte naczynko, zostaje ścięte w nim białko, dzięki czemu może się ono samo zamknąć i uszczelnić. Lekarz medycyny estetycznej dobiera częstotliwość prądu do skali nasilenia problemu. Gojenie po takim zabiegu trwa około miesiąca, jednakże naprawdę warto przeczekać ten czas, by móc cieszyć się piękną, jasną skórą. Po zabiegach lekarz wyjaśni, w jaki sposób dbać o cerę. Koniecznością jest stosowanie kremów z wysokim filtrem, najlepiej SPF 50 i to nie tylko latem, ale codziennie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetu Kosmetologia Esteti-Med

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>