Nici liftingujące PDO – testujemy hitowy zabieg

Tradycyjne cerowanie już dawno odeszło do lamusa. Powróciło jednak do łask w kontekście współczesnej medycyny estetycznej. Ostatnim trendem (w Polsce, bo na świecie funkcjonuje już od lat) są nici liftingujące PDO First Lift.

nici liftingujące pdo odmładzanie zabieg

Ten popularny zabieg naprawdę działa cuda! / fot. fotolia.pl

Nici liftingujące są wykonane z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksonon). Można je stosować niemal na całym ciele . Poza wygładzaniem zmarszczek na twarzy i poprawianiem owalu policzków, mogą służyć także do poprawy struktury skóry łokci, kolan, brzucha, pośladów, dekoltu czy piersi. Są w pełni bezpieczne i wchłanialne przez organizm.

A na czym dokładnie polega zabieg z ich użyciem? Moim zdaniem to bardzo prosta i szybka metoda, a jakże efektywna. Postanowiłam przetestować ów zabieg w Klinice Promocji Zdrowia i Urody MTTestetica w Krakowie. Na początek pani dr Magdalena Tyc-Tyka wykonała znieczulenie maścią Emla na mojej twarzy (to właśnie tę partię ciała wybrałam w celu poddania jej rewitalizacji i poprawy konturów policzków). Po znieczuleniu, około pół godziny później doktor przystąpiła do „cerowania”, czyli aplikacji nici liftingujących PDO pod moją skórę.

Testowałam jeden pakiet, tj. 5 nitek liftingujących. Każda z nich umieszczona była na sterylnej, bardzo cienkiej igle. Doktor Tyc-Tyka wprowadzała je po kolei w skórę mojej twarzy. Ich aplikacja okazała się praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna. Nie pozostawiła żadnych blizn ani nacięć. Co ważne, zabieg trwał krótko, bo zaledwie 10 min. Po wprowadzeniu nici przejrzałam się w lusterku. Zauważyłam natychmiastową poprawę wyglądu skóry i jakby „podniesienie” policzków.

Jak opowiedziała mi doktor, po około 10-14 dniach od zabiegu rozpoczyna się w skórze proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagenu i elastyny). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (czyli do 240 dni). A otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj aż do 2 lat! Faktycznie widzę, że zauważony zaraz po zabiegu efekt, wciąż ewoluuje. Dlatego polecam wszystkim, a sama chcę jeszcze więcej.

Barbara Fijał

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>